فرماندار شهرستان دشتستان:
برای کنترل بیماری کرونا در دشتستان از ظرفیت‌های بخش‌های دولتی و خصوصی استفاده‌شده است

25 آبان 1399
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: از بدو شیوع بیماری کرونا در شهرستان با هماهنگی انجام‌شده بین بخشی تلاش کرده‌ایم از تمام ظرفیت‌های بخش‌های خصوصی و دولتی برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مهندس فتح اله نوروزی در جلسه جهادگران سلامت شهرستان دشتستان افزود: از روز ۴ اسفندماه و با اعلام شیوع بیماری کرونا، نشست هماهنگی جهت مقابله با این بیماری را تشکیل دادیم و وظائف دستگاه‌های مختلف مشخص شد که این نشست‌ها به صورت مستمر ادامه دارد.
وی تصریح کرد: برای مهار بیماری کرونا باید هماهنگی‌ها را بیشتر کنیم و همچنان با تمام توان و استفاده از همه ظرفیت‌ها بخش‌های درمانی دولتی و خصوصی به مقابله با این بیماری ادامه دهیم و تا اعلام وضعیت عادی، این اقدامات تداوم خواهد یافت.
نوروزی از توزیع ۶۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان خبر داد و بیان داشت: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی برخی مشاغل و کم شدن توان مالی مردم، بیش از ۶۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان توزیع‌شده است.
فرماندار دشتستان خاطرنشان کرد: کرونا، درمان ندارد و دارویی هم برای معالجه آن تاکنون مشخص نشده و تنها راه مقابله با آن، رعایت توصیه‌های بهداشتی است و مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌طور کامل رعایت کنند و این موضوع را ساده نپندارند و با آن عادی برخورد نکنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز در جلسه جهادگران سلامت شهرستان اظهار داشت: در بحران شیوع بیماری کرونا، شاهد زیبایی‌هایی هم بودیم که باعث تسهیل شدن امر خطیر مقابله با این ویروس منحوس برای مجموعه بهداشت و درمان شد.
ماریا خویش دوست افزود: در این ایام سخت و دشوار، نهادهای مختلف اجرایی شهرستان جانانه پای کارآمدند و ایثارگران بهداشت و درمان را یاری نمودند.
وی ضمن تقدیر از روحانیون و طلاب که به عنوان جهادگران سلامت به بخش بهداشت و درمان به صورت داوطلبانه کمک کردند، بیان کرد: از تعامل و همکاری نیروهای سپاه و بسیج و همچنین شهرداری‌ها و شوراهای شهر و روستا و در رأس آن مدیریت جهادی فرماندار دشتستان نبود، قطعاً با چالش بزرگی در مسئله مهار کرونا درگیر بودیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: فرماندار دشتستان با حساسیت بسیار بالایی از بدو شیوع بیماری تمام امکانات شهرستان را برای مقابله با این بیماری بسیج کرده و دستورات مقتضی را صادر کرد و همچنین امام جمعه معزز برازجان که با رهنمودهای ارزشمند و کمک‌های معنوی در رزمایش کمک مؤمنانه همراهی نمودند.
خویش دوست خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی و روحانیون با ۷۸ خانواده جان‌باختگان کرونایی شهرستان دیدار کرده و ضمن همدردی با این خانواده‌ها در مورد عدم برگزاری مراسم سوگواری در منزل به عنوان همراه بیمار نیز به بخش درمان کمک‌های شایانی نمودند.

انتهای پیام/ س.غ- 3030

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
    فرماندار     جهادگران.سلامت     مهندس.فتح‌اله.نوروززی     ماریا.خویش‌دوست     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >