رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۳۸۰ سفیر و داوطلب سلامت خانوار در طرح شهید سلیمانی در دشتستان همکاری دارند

29 آذر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از همکاری ۳۸۰ سفیر و داوطلب سلامت در طرح مشارکتی شهید سلیمانی با شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد.

ماریا خویش دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طرح مشارکتی محله و خانواده محور شهید سلیمانی، سفیران و داوطلبان سلامت خانوار، با دریافت آموزش‌های ضروری در مورد بیماری کووید ۱۹ و انتقال به خانواده خود و خانواده‌های تحت پوشش در جهت شناسایی و کنترل افراد بیمار و اطرافیان فرد بیمار نقش بسیار اساسی را ایفا می‌کنند.
خویش دوست تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی چون که محله محور و خانواده محور و مبتنی بر شعار (هر خانه؛ یک پایگاه سلامت) است، سفیران سلامت خانوار، در شناسایی بیماران، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر همچون سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای باهدف کاهش حداکثری موارد بستری می‌توانند برای ارتقاء سلامت جامعه در این طرح بزرگ و کشوری گام بردارند.
وی بیان کرد: این طرح باهدف مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا با مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی اجرا می‌شود که تقویت فرایند سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از راهبردهای مصوب در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به شمار می‌آید.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: مشارکت سفیران و رابطین سلامت داوطلب در تیم‌های مراقبتی و حمایتی در طرح شهید سلیمانی آغازشده است که با شروع این طرح در ۲۵ مرکز خدمات جامع سلامت ۳۸۰ سفیر و رابط سلامت محله اعلام همکاری نموده‌اند.


انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
سفیر.سلامت     طرح.شهید.سلیمانی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   7 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >