رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیماریابی با تست تشخیص سریع کرونا از مهم‌ترین سطوح مقابله با همه‌گیری کووید 19 است

10 دی 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیماریابی با تست تشخیص سریع کرونا از مهم‌ترین سطوح مقابله با همه‌گیری کووید 19 است.

ماریا خویش دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: از اجرایی شدن طرح سلامت‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان، ۲۹ تیم رهگیری ( شناسایی، نمونه‌گیری و مراقبت از اطرافیان بیمار کرونایی) در نقاط مختلف تشکیل‌شده است.
وی تصریح کرد: با پیگیری و تلاش‌های صورت گرفته، انجام تست تشخیص سریع آزمایش بیماری کرونا در شهرستان فعال‌شده و هم‌اکنون با تجهیز و راه‌اندازی۲۹ تیم  که متشکل از بهورزان و مراقبین سلامت هستند نمونه‌گیری از افراد مشکوک به کرونا و همچنین اطرافیان فرد مثبت کرونایی در سطح شهرستان در حال انجام است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان داشت: تیم‌های رهگیری طرح شهید سلیمانی با مراجعه به درب منازل از بیستم آذرماه تاکنون برای بیش از ۱۰۰ نفر از اطرافیان بیمار کرونایی که قبلا در مراکز کرونا یا بیمارستان تست آن‌ها مثبت اعلام‌شده تست سریع کرونا انجام داده‌اند و در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه جواب تست مشخص‌شده  که دراین‌بین ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا نیز شناسایی‌شده است.
خویش دوست اظهار داشت: اعضای این تیم به منزل افرادی که تست آنان مثبت شده مراجعه و احوال این بیمار را مورد پایش قرار می‌دهند و تمامی بیمارانی که تست کرونا آن‌ها مثبت شده، توسط پزشک مورد معاینه و مراقبت قرار می گیرند.
وی گفت: در مورد شناسایی افراد بیمار بهترین و مؤثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیج، هلال‌احمر، داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: خانواده‌های بیماران کرونا و افرادی که در تماس نزدیک با ایشان بوده‌اند به‌صورت مستمر و روزانه پس از پیگیری تلفنی و آموزش اصول قرنطینه در منزل توسط تیم‌های رهگیری شبکه بهداشت و درمان جهت انجام تست تشخیص سریع کووید 19 در منزل  هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.  

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
    تست.تشخیص.سریع     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >