از شیوع بیماری کرونا تاکنون؛
۳۳۰۰۰ بازدید از مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی دشتستان انجام‌گرفته است

14 دی 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از شیوع بیماری کرونا تاکنون در حدود ۳۳ هزار و ۵۸۱ بازدید از مراکز تهیه و توزیع، طبخ، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان دشتستان انجام‌گرفته است.

ماریا خویشدوست در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتستان افزود: در این راستا بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند و ۲۱۰ صنف نیز پلمب شده است.
خویش دوست تصریح کرد: در بازدیدهای که توسط بازرسان و مراقبین سلامت از ادارات و نهادها سطح شهرستان انجام‌گرفته، اسامی اداراتی که استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرده‌اند به فرمانداری شهرستان اعلام کرده‌ایم و برخوردهای قانونی توسط فرمانداری با سازمان‌ها و ادارات خواهد شد.
وی همچنین گفت: وضعیت مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید شده در رعایت موارد ذکرشده در پروتکل‌های بهداشتی (بهداشت و حفاظت فردی، پروتکل‌های گندزدایی، مراکز دارای پیشخوان، مراکز ثبت‌شده در سامانه سلامت) در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد است.
ماریا خویشدوست اظهار کرد: از ۲۰ آذرماه تاکنون، ۷۰ مورد مثبت کرونایی در شهرستان دشتستان شناسایی‌شده است که بیش ۳۴۶ نفر از اطرافیان این بیماران مثبت توسط تیم‌های رهگیری پیگیری و بررسی شده‌اند.
وی با بیان اینکه همچنان دو بیماری دیابت و فشارخون بیشترین درصد افراد فوت‌شده بر اثر کرونا را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: افراد با بیماری‌های زمینه‌ای باید بیشترین مراقبت از خود در مقابل این ویروس را داشته باشند و خانواده‌ها نیز در دیدار با افراد بالای ۶۰ سال خانواده خود تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری روزانه به‌طور متوسط برای ۲۵ نفر تست تشخیص کرونا (PCR) انجام‌شده است و شهرستان دشتستان ۲۱ درصد از کل مواد مثبت کرونا استان را به خود اختصاص داده است.
 ماریا خویشدوست تصریح کرد: از نیمه‌های آذر ماه یک روند نزولی در بستری بیماران مثبت و مشکوک در بیمارستان شهید گنجی شاهد هستیم و از شهروندان خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی به خصوص افراد بالای ۶۰ سال با بیماری زمینه‌ای شاهد تغییر وضعیت شهرستان از زرد به نارنجی و یا قرمز نباشیم.
 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: آزمون استخدام کشوری با نظارتبازرسان بهداشت محیط  شهرستان در حوزه‌های امتحانی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
ماریا خویش دوست همچنین بیان کرد: کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌های واگیر با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشتی از کارشناسان مبارزه با بیماری‌های واگیر که در ابتدای شیوع بیماری کرونا تلاش و زحمات وافری داشتند، با اهدای گل و لوح سپاس از آنها تقدیر و قدردانی کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: شهروندان همچنان مانند روزهای ابتدایی شیوع بیماری کرونا، دستورالعمل‌های بهداشتی (شستشوی دست، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، تهویه مناسب) را جدی بگیرند و از عادی‌سازی و ساده‌انگاری بیماری کرونا که می‌تواند ما را وارد پیک بعدی کند، جلوگیری کنند.

انتهای پیام/س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
    نشست     ستاد.کرونا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >