رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
تاکنون بیش ۱۰ هزار نمونه‌گیری بیماری کرونا در شهرستان دشتستان انجام‌گرفته است

27 بهمن 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تاکنون بیش ۱۰ هزار نمونه‌گیری بیماری کرونا در شهرستان دشتستان انجام‌گرفته است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویشدوست در نشست جلسه مقابله با کرونای شهرستان اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهرستان، بیش از ۱۰ هزار نمونه‌گیری انجام‌گرفته است.
وی با بیان اینکه به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۴۱ نفر از جمعیت شهرستان دشتستان نمونه‌گیری انجام شده است تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری روزانه به‌طور متوسط برای ۲۸ نفر تست تشخیص کرونا انجام شده است.
خویشدوست با بیان اینکه بیماری‌های دیابت و فشارخون بیشترین علت مرگ‌ومیر بیماری کرونا در دشتستان گزارش شده است گفت: تعداد مبتلایان قطعی در شهرستان، از ابتدای بیماری تاکنون در حدود چهار هزار نفر بوده‌اند که ۱۱۰ نفر با علت مستقیم کرونا فوت نموده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در خصوص عملکرد بهداشت محیط و نقش نظارتی آن در این بیماری گفت: در حدود ۳۷ هزار و ۴۱۴ مراکز تهیه و توزیع، طبخ، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در مدت شیوع کرونا بازدید شده است که از این تعداد دو هزار و ۶۸۴ صنف به مراجع قضایی معرفی و ۲۲۵ صنف پلمب شده است.
خویشدوست اظهار کرد: اماکن متبرکه و بانک‌ها بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مکان‌های عمومی را در ایام کرونایی داشته‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: عادی انگاری شرایط بزرگترین آفت مبارزه با کروناست و وضعیت آبی (کم‌خطر) شهرستان به معنای کاهش و عدم لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمی‌باشد.
خویشدوست گفت: آغاز واکسیناسیون کرونا به معنای پایان کرونا نیست و استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شستن دست‌ها را جدی بگیریم و از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی تا پایان بیماری کرونا خودداری کنیم.

س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان
 

 

 

کلمات کلیدی:
    نشست     نمونه.گیری     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
<