رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان :
۲۲ درصد از موارد مبتلای مثبت استان مربوط به دشتستان است

22 ارديبهشت 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در نشست مقابله با کرونا شهرستان گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون در حدود ۲۲ درصد از موارد مبتلای مثبت کرونای استان مربوط به دشتستان بوده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ ماریا خویشدوست افزود: از زمان شیوع کرونا در شهرستان در حدود ۲۶ هزار تست ( PCR و رپید تست ) انجام‌گرفته که هشت هزار و ۸۹۱ نفر مثبت اعلام‌شده است.
وی تصریح کرد: متأسفانه در خیز چهارم بیماری کرونا تعداد موارد مثبت شهرستان افزایش‌یافته به‌طوری‌که در حدود ۵۰ درصد موارد مثبت شهرستان مربوط به دو ماه اول سال جدید بوده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و اصناف، شاهد کند شدن روند بستری‌ها و مبتلایان کرونا هستیم و امیدواریم این روند کاهشی با رعایت هرچه بیشتر موارد بهداشتی تسریع پیدا کند.
خویش دوست اظهار کرد: وقتی تعداد مبتلایان افزایش می‌یابد به دنبال آن تعداد بستری‌ها بخصوص افراد سالمند و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند نیز بیشتر می‌شود که در دو ماه اول سال شاهد افزایش فوتی در شهرستان بودیم و درصد بالایی از فوتی‌های شهرستان دارای بیماری دیابت، فشارخون و کلیوی بوده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: بیش از چهل‌وهشت هزار بازدید در طی یک سال گذشته تاکنون توسط بازرسان بهداشت محیط انجام‌گرفته که در حدود ۳۰۴ صنف مختلف پلمب و بیش از ۳۰ هزار صنف نیز به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند.
خویشدوست ضمن قدردانی و تشکر از ائمه جماعات و هیات های مذهبی در همکاری و تعامل با حوزه بهداشت و درمان در برگزاری مراسم‌ شبهای قدر گفت: بیش از ۸۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی ( استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و بهداشت فردی و تهویه ) در این مراسم‌ها رعایت شده بود و ۴۰ درصد از مراسم‌ها نیز در فضای باز برگزارشده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تبریک عید فطر به مسلمین بخصوص شهروندان دشتستان، با توجه به وضعیت شهرستان از افراد سالمند و همچنین افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای و یا مشکوک به کرونا هستند  خواست که از شرکت در نماز عید فطر جدا خودداری کنند.  

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    نشست     ستاد.کرونا     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   22 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >