مسئول آموزش اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان:
گرمازدگی در کودکان و سالمندان یکی از خطرناک‌ترین پیامدهای افزایش دما است

4 خرداد 1400
مسئول آموزش اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان گفت: گرمازدگی در کودکان و سالمندان یکی از خطرناک‌ترین پیامدهای افزایش دما است.

هادی بخشی افزود: با توجه به فرارسیدن فصل گرما، خطر گرمازدگی در کودکان زیر ۵ سال و بزرگ‌سالان بالای ۶۵ سال بیشتر است و همچنین در افراد مسن به دلیل داشتن بیماری زمینه‌ای و مصرف داروها توانایی بدن در مقابل گرمازدگی کاهش می‌یابد.
بخشی اظهار کرد: قرار گرفتن طولانی مدت کودکان در هوایی با درجه حرارت و رطوبت بالا و در معرض تابش مستقیم نور خورشید بودن برای مدت طولانی بدون استراحت و نوشیدن مایعات کافی، به کم شدن آب بدن و گرمازدگی کودکان منجر می‌شود.
وی گفت: برای این‌که کودکان دچار گرمازدگی نشوند، به آن‌ها آموزش دهید که در هوای آفتابی و گرم هنگام فعالیت و بازی و قبل از آن، مقدار فراوانی آب بنوشند، حتی اگر احساس تشنگی نداشته باشند.
بخشی افزود: می‌توان با استفاده از پوشیدن لباس‌های سبک و گشاد مصرف مایعات فراوان و استراحت در ساعات گرم شبانه‌روز از بروز گرمازدگی پیشگیری کرد.
مسئول آموزش اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان در خصوص علائم گرمازدگی گفت: تعریق شدید، پوست مرطوب، سرگیجه و خستگی، ضعف، گرفتگی عضلات، حالت تهوع و سردرد، نبض سریع و ضعیف از علائم گرمازدگی می‌باشند.
بخشی توصیه کرد: در صورت مواجهه با فرد گرمازده، وی را به محل خنک منتقل کنید و لباس‌های غیرضروری را کنار گذاشته، از اعمال خنک‌کننده مانند دوش آب سرد، قرار دادن حوله آغشته با آب خنک روی پوست استفاده کنید.
مسئول آموزش اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان گفت: در صورت وخیم شدن علائم پس از یک ساعت از شروع آن، همچنین گیجی یا آشفتگی و از دست دادن هوشیاری یا عدم توانایی در نوشیدن، می‌توان با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید و هم‌چنین فوراً باید به پزشک مراجعه کرد.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    گرمازدگی     اورژانس115     هادی.بخشی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >