رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از 7000 نفر از افراد بالای ۷۰ سال در دشتستان واکسینه شده‌اند

10 خرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از آغاز واکسیناسیون عمومی کرونا جهت افراد سالمند، بیش از ۶ هزار و ۱۳۳ نفر از افراد بالای ۷۰ سال در شهرستان، نوبت اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

ماریا خویش دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: واکسیناسیون کرونا از اواخر بهمن‌ماه سال گذشته هم‌زمان با سراسر کشور با اولویت بخش درمان در شهرستان آغاز شده است.
خویشدوست تصریح کرد: ۱۳ مرکز در مناطق مختلف شهرستان و ۲ پایگاه تجمیعی در شهر برازجان جهت واکسیناسیون عمومی با حضور تیم‌های بهداشتی و درمانی فعالیت دارند و مراقبین سلامت و بهورزان با فراخوان و شماره تماس ۴۰۳۰ به افراد واجد شرایط جهت انجام واکسیناسیون کرونا اطلاع داده می‌شود.
وی همچنین گفت: از آغاز واکسیناسیون کرونا تاکنون در حدود ۹ هزار و ۴۱۵ نفر از گروه‌های بخش بهداشت و درمان، نظام پزشکی، بیماران خاص، دیالیز، تالاسمی، سرطانی، پاکبانان، غسال و افراد ۷۰ سال به بالا دوز اول واکسن را دریافت نموده‌اند و از این تعداد ۹۰۰ نفر دوز دوم را دریافت کرده که از بخش بهداشت و درمان و بیماران خاص بوده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: در حدود ۸۰ درصد از افراد بالای ۸۰ سال و ۷۰ درصد از افراد ۷۰ تا ۷۹ واکسینه شده‌اند و انتظار داریم با تأمین واکسن و سرعت روند واکسیناسیون درصد بیشتری از سنین ۶۰ سال به بالا که در معرض خطر جدی بیماری کرونا هستند، واکسینه شوند.
ماریا خویشدوست تصریح کرد: سالمندان و افرادی که واکسن دریافت می‌کنند به‌هیچ‌عنوان ناقل بیماری نیستند و این افراد باید توسط سایر افراد خانواده تا ۴۸ ساعت مراقبت بیشتری نیاز دارند و در صورتی که علائم شدید ظاهر شد و یا بیش از ۳ روز ادامه یافت، حتماً به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از شهروندان خواست برای ثبت‌نام واکسیناسیون به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه ننمایند و افراد می‌توانند در سایت سلامت به آدرس، salamat.gov.ir ثبت‌نام نمایند و همچنین کارکنان بهداشتی طبق جدول زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا که بر اساس ردیف شغلی و سنی توسط وزارت بهداشت تدوین‌شده است، با افراد جهت واکسیناسیون تماس می‌گیرند.
ماریا خویش دوست اظهار کرد: بعد از واکسیناسیون همچنان توصیه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید، چون هیچ واکسنی نمی‌تواند ۱۰۰ درصد سبب محافظت شما از بیماری شود.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    واکسیناسیون     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >