رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۴۳ درصد از فوتی‌های کرونا در دشتستان سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی و فشارخون داشته‌اند

25 خرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۴۳ درصد از فوتی‌های مبتلا به کرونا سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی و فشارخون داشته‌اند.

ماریا خویشدوست در نشست مقابله با کرونای شهرستان دشتستان افزود: با توجه به درگیری ریه در بیماران مبتلا به ویروس کرونا و تأثیرگذاری آن بر عملکرد قلب، بیماران دچار بیماری‌های قلبی نظیر گرفتگی رگ‌های قلبی و فشارخون بالا جزو افراد پرخطر از نظر ابتلا به ویروس کرونا هستند و توصیه می‌شود که این افراد تا رسیدن جمعیت به یک ایمنی جمعی از حضور در تجمعات پرهیز نمایند.
خویشدوست همچنین گفت: درصد مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵ تا ۶ درصد کاهش داشته است و راه‌اندازی دستگاه اکسیژن ساز و بخش ICU در کاهش مرگ‌ومیر بیماران کرونایی بسیار تأثیرگذار بوده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: در حدود 12 هزار نفر در دشتستان اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که از این تعداد، 7 هزار نفر افراد بالای ۷۰ سال می‌باشند و امیدواریم با شروع واکسیناسیون رده‌های سنی ۶۰ سال به بالا، روند مبتلایان سرپایی، بستری و مرگ‌ومیر روند کاهشی را داشته باشد.
ماریا خویشدوست همچنین اظهار کرد: متأسفانه استفاده از ماسک در سطح شهرستان کاهش یافته است و این می‌تواند زنگ خطری برای ورود به پیک‌های بعدی باشد و از شهروندان می‌خواهیم مانند گذشته مثلت پیشگیری از بیماری کرونا (تهویه مناسب، استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی) را کاملاً رعایت نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: مسئولین ستادهای انتخاباتی و نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به‌روزهای آخر تبلیغات انتخابات و شلوغی ستادها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به عنوان یکی از اولویت‌های مهم خود قرار دهند.
انتهای پیام/س.غ/۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    نشست     ستاد.کرونا     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   26 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >