آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان در شهرستان دشتستان

12 تير 1400
طرح سنجش سلامت دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از هفتم تیرماه در پایگاه‌های سراسر شهرستان دشتستان آغاز شد.

کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: این طرح باهدف بررسی سلامت جسمانی و بررسی آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام می‌گیرد.
فرشته بحرانی افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال در حدود پنج هزار دانش‌آموز بدو ورود به دبستان در پایگاه‌های سلامت سنجش می‌شوند.
وی همچنین اظهار کرد: سنجش سلامت دانش‌آموزان از هفتم تیرماه آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت و 8 پایگاه در شهرهای برازجان، سعدآباد، شبانکاره، تنگ ارم، کلمه و آبپخش عهده‌دار سنجش حدود 5 هزار 175 نوآموز شده‌اند.
بحرانی تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و وضعیت ویژه استان، هر پایگاه ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا شهرستان است و ارائه خدمات و سنجش در این پایگاه‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری و نوبت دهی است.
کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: در پایگاه‌های سنجش اقداماتی شامل شنوایی و بینایی‌سنجی، تست هوش، آمادگی تحصیلی و مراقبت‌های تن سنجی جهت نوآموز انجام و جهت مراقبت‌های بهداشتی، واکسیناسیون و معاینات پزشکی، نوآموزان را به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع می‌دهند.

انتهای پیام/س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    سنجش.سلامت.نوآموزان     فرشته.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 تير 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >