رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیش از 71 درصد از جمعیت بالای 12 سال اولین دز واکسن خود را دریافت نموده اند

11 آبان 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اجرایی شدن طرح واکسیناسیون عمومی تا کنون بیش از 71 درصد از جمعیت بالای 12 سال اولین دز واکسن خود را دریافت نموده اند.

 ماریا خویشدوست در مصاحبه با مسئول روابط عمومی بکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: طبق سامانه الکترونیک سیب، جمعیت بالای 12 سال شهرستان در حدود 204 هزار و 579 نفر می باشد که ازاین تعداد ، 146 هزار و 97 نفر اولین دز واکسن خود را تزریق کرده اند .

خویشدوست تصریح کرد: با توجه به اینکه علاوه بر مراکز تجمیعی واکسیناسیون عمومی کرونا ، در مراکز خدمات جامع سلامت  و خانه های بهداشت نیز واکسن به گروه های هدف تزریق میشود ، سرعت واکسیناسیون تسریع یافته است و  امیدواریم که تا اواسط آذر ماه، 85 درصد از جمعیت شهرستان واکسینه شوند.

وی همچنین اظهار کرد: طرح تزریق  خانه به خانه واکسن کرونا بخصوص در مناطق روستایی و عشایری از یک ماه گذشته آغاز شده و در حال اجرا می باشد و رضایت مندی افراد را درپی داشته است.

ماریا خویشدوست بیان کرد: درحدود  47 درصد از جمعیت بالای 12 سال نیزهر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده اند و از شهروندان خواست  تا رسیدن به ایمنی جمعی (85 درصد)  همچنان پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مراکز واکسیناسیون در شهرستان فعال می باشند و از شهروندانی که هنوز برای دریافت واکسن اقدام نکرده اند به شایعات  در مورد واکسن توجه ننمایند و در اسرع وقت برای دریافت واکسن به این مراکز مراجعه کنند.

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    سامانه.الکترونیک.سیب     واکسیناسیون     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   11 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >