رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان :
بیش از 50 درصد از مساجد شهرستان در ماه رمضان بازرسی شده اند

30 فروردين 1401
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بیش از 50 درصد از مساجد و حسینیه های شهرستان توسط بازرسان بهداشت محیط مورد بازرسی قرار گرفته اند.

ماریا خویش دوست افزود: با شروع ماه رمضان و حضور بیشتر شهروندان در مساجد بخصوص شبهای مبارک قدر ، اهمیت مسائل بهداشتی افزایش یافته و در همین راستا و به منظور حفظ سلامت نمازگزاران بازرسان بهداشت محیط از ابتدای ماه مبارک رمضان بازرسی از اماکن متبرکه بویژه مساجدی که دران مراسمات ماه مبار رمضان برگزار می گردد ، تشدید نموده اند.

 خویشدوست تصریح کرد: مساجد یکی از اماکن تجمعی شهروندان بویژه در شبهای قدر می باشد و از آنجا که کرونا همچنان به عنوان تهدید سلامت شهروندان ، هنوز وجود دارد و عدم رعایت مسائل بهاشتی می تواند منجر به شیوع دوباره بیماری شود، بازرسان بهداشت محیط با نظارت های دقیق و گزارش به مراجع ذیربط ، در کنترل بیماری نقش ویژه ای دارند.

ماریا خویشدوست با بیان اینکه موارد مهمی در مساجد در کنترل بیماری کرونا دارای اهمیت ویژه ای می باشد ،گفت: بازرسان ما ضمن تشدید  بازرسی های خود از مساجد،  آموزش و توصیه های بهداشتی به بانیان اماکن متبرکه و مساجد را در اولویت خود قرار داده اند.

 خویشدوست تصریح کرد توصیه های بهداشتی شامل موارد ذیل بوده است :

 صابون مایع و آب در وضوخانه موجود باشد و همچنن سطل زباله پدال دار و دستمال کاغذی در وضوخانه و صحن مساجد بسیارضروری است.

علامت گذاری مساجد به منظور حفط فاصله اجتماعی و توصیه به استفاده از سجاده های شخصی در مساجد مورد تاکید بازرسان ما بوده است.

وی تاکید کرد:  استفاده از تهویه های مکانیکی و باز گذاشتن درب پنجره ها در فضای شبستان مساجد در کنترل بیماری نقش مهمی دارد.

ماریا خویشدوست تصریح کرد: با توجه به بیماری کرونا ، ممنوعیت تهیه و توزیع و پخت و پز مواد غذایی در مساجد در دستورکارهنوز قراردارد و  گندزدایی و ضدعفونی وسایل مشترک از جمله جاقرانی، جای مهر، نرده و پله های مساجد در بازرسی های  بازرسان بهداشت محیط از مساجد  آموزش داده شده است .

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از شهروندان خواست: به منظور سلامت خود و دیگران، درصورت داشتن هرگونه علائمی بیماری تنفسی و یا داشتن بیماری زمینه ای از حضور در مساجد خودداری و در صورت تکمیل نبودن سه نوبت واکسیناسیون کرونا، هرچه سریعتر جهت تکمیل آن اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/ 3030 : (س.غ)

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
مساجد     بازرسان.بهداشت.محیط     ماه.رمضان     ماریا.خویشدوست        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >