رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان :
برای تحقق طرح صیانت از جمعیت همه نهادها باید همکاری کنند

24 ارديبهشت 1401
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: برای تحقق طرح صیانت از جمعیت باید تمامی نهادها و ادارات با حوزه بهداشت همکاری کنند.

ماریا خویشدوست در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه شهر برازجان که به مناسبت هفته سلامت انجام شد ، ضمن تبریک هفته سلامت به تلاشگران حوزه بهداشت و درمان که جانانه در تمامی بحران ها بخصوص بحران بیماری کرونا با تمام وجودبرای تامین سلامت جامعه  خود تلاش کردند،  بیان کرد: هدف از ازشعار هفته سلامت امسال ، سلامت ما، سلامت سیاره در راستای اهداف حوزه سلامت می باشد.

خویشدوست تصریح کرد:  با توجه به کاهش موالید وازدواج و افزایش طلاق در سالهای اخیر، برای صیانت از جمعیت و افزایش موالید، ضروری است همه دستگاهها و ادارات کلیدی شهرستان برای تحقق این برنامه همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند و اقدامات جدی و فوری در این زمینه انجام شود.

 خویشدوست از جمعیت به عنوان یکی از مولفه‌های تاثیرگذار هر جامعه و کشوری یاد کرد و لزوم صیانت از جمعیت برای جلوگیری از بحران سالمندی عنوان کرد.

وی همچنین گفت: وقتی جمعیت رو به سالمندی برود، قطعا چرخه تولید و فن آوری هم در کشور دچار مشکل اساسی می شود و کشور را دچار بحران می کند .

 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، برنامه های مدونی در خصوص طرح صیانت از جمعیت به تمامی شبکه ای بهداشت و درمان ابلاغ نموده است که در شهرستان بخصوص خانه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت اقداماتی در همین راستا انجام گرفته است .

خویشدوست تاکید کرد:  برای اجرای چنین طرح بزرگی باید برنامه های هدفمندی  داشته باشیم و ادارات و نهادهایی که مشمول این طرح می باشند در راستای ما تلاش کنند و برنامه داشته باشند. 

در حاشیه سخنرانی پیش از خطبه رییس شبکه بهداشت و درمان دشستان، ایستگاه تن سنجی برپا شد و خدماتی مانند سنجش فشارخون، قندخون، ویزیت رایگان به نمازگزاران ارائه شد و در میز خدمت نیز به سئوالات شهروندان پاسخ داده شد.

 

انتهای پیام/ س.غ 3030

 

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.دشتستان     ماریا.خویشدوست     ستاد.نماز.جمعه     پیش.خطبه        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >