امام جمعه شهر برازجان :
جمعیت یک از مولفه ها و دغدغه های اصلی کشوراست

25 ارديبهشت 1401
امام جمعه شهر برازجان گفت: جمعیت یک از مولفه ها و دغدغه های اصلی کشور است .

حجه الاسلام حاج حسن مصلح  به مناسبت هفته جمعیت در جمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان  گفت: در آیات زیادی از قران کریم آمده است که فرزند زینت زندگی انسان است و یکی از زیباترینهای زندگی فرزند صالح می باشد.

.حاج حسن مصلح  اظهار کرد: خداوند در قران کریم می فرماید بخاطر فرق و نداری فرزندان خود را نکشید که رزق و روزی فرزندان و شما در دست خداوند می باشد و با آمدن فرزند رزق و روزی شما زیاد می شود.

وی همچنین تصریح کرد: نکته مهم و اساسی که در قرآن کریم وجود دارد، توجه به زاد و ولد انسان‌های شایسته و مؤمن است؛ به عبارت دیگر آن‌چه که اهمیت دارد، افزایش تعداد جمعیت نیکوکاران و صالحان است.

حجه الاسلام حاج حسن مصلح  بیان کرد: داشتن فرزند برای والدین همانند داشتن نیروی انسانی است که می‌تواند در کارها و مسئولیت‌ها پدر و مادر را کمک و یاری رساند.

امام جمعه شهر برازجان با اشاره به اینکه  جمعیت یکی از مولفههای اصلی  دولت می باشد ، گفت : جمعیت یکی از مولفه های قدرت  نیز محسوب می شود و بحث جمعیت یک از ابلاغ های مهم مقام معظم رهبری می باشد.

 کاهش جمعیت در در قدرت ملی  یک کشور می تواند آثار منفی داشته باشد و توانایی سیاسی، وسعت سرزمین، قدرت نظامی و هسته ای، ظرفیت صنعتی، تولید ناخالص ملی وغیره  از آثار قدرت ملی می باشند و البته جوان بودن جمعیت خود می تواند این مولفه را قدرتمند تر کند پس این راهبرد یعنی فرزند آوری ، یک راهبرد استراتزیک است و جا دارد که دولت و برنامه ریزان اقتصادی ، اجتماعی روی آن کار کنند.

حجه الاسلام حاج حسن مصلح   تصریح کرد: امید، نشاط و مولد بودن مستلزم داشتن جمعیت جوان است و این جمعیت جوان هست که آینده کشور را شکل می دهد وسازمانها و نهادهایی که مشمول طرح جمعیت و فرزندآوری هستند  باید با اجرای سیاستهای جمعیتی ابلاغ شده مقام معظم رهبری از پیر شدن جمعیت جلوگیری نمایند .

 

 

انتهای پیام/ س.غ 3030

 

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
امام.جمعه     شهر.برازجان     همایش.کنترل.کرونا     دشتستان     سالن.شهید.شاهینی        

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >