رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان :
تلاش جهت افزایش فرزندآوری اولویت های کاری ما در سالجاری می باشد

27 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تلاش جهت افزایش فرزندآوری و عدالت در سلامت از اولویت های کاری ما در سالجاری می باشد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست در همایش بزرگ  نقش حوزه بهداشت در کنترل کرونا  با تقدیر از امام جمعه و اعضای شورای اداری شهرستان دشتستان جهت همکاری با شبکه بهداشت و درمان در راستای مقابله با کرونا اظهار داشت:یکی از عوامل مهم در مقابله با کرونا و کمرنگ شدن این بیماری در شهرستان همکاری بین بخشی بود و جا دارد از امام جمعه ، فرماندار  و شورای اداری شهرستان تقدیر نمایم.

خویش دوست با اشاره به سختی های ایام اوج کرونا و تلاش های کادر درمان ابراز داشت:ایام سخت کرونایی به فضل الهی سپری شد و با تلاش و ایثار همکاران گرانقدرم و همراهی مردم خوب شهرستان و حمایت های مسئولان شهرستان و استان سیر صعودی این بیماری مهار شده است، البته رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان باید در دستور کار باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان کاهشی شدن نرخ زاد و ولد در کشور را نگران کننده توصیف کرد و افزود: متاسفانه بدلایل مختلف نظیر مسائل اقتصادی،ازدواج در سن بالا،فاصله گذاری زیاد بین فرزندان،استعمال دخانیات و استفاده از سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی،فرزندآوری در کشور و به دنبال آن در شهرستان روند کاهشی داشته که باید تلاش کنیم با روش های مختلف این سیر نزولی را افزایشی کنیم.

ماریا خویش دوست تصریح کرد: به دلایل مختلف میزان فرزندآوری در شهرستان کاهشی شده است و باید تلاش کنیم این روند افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: نرخ رشد جمعیت در شهرستان 1.7 (یک و هفت دهم) است و باید به 1.9(یک و نه دهم) برسد.

خویشدوست  جوان بودن جمعیت کشور را از عوامل مهم رشد اقتصادی عنوان کرد و افزود:خانواده ها،یکی از دلایل عدم فرزندآوری را مشکلات اقتصادی می دانند که باید عرض کنم جوان شدن جمعیت کشور می تواند مسائل اقتصادی را مثبت کرده و رشد اقتصادی را بدنبال داشته باشد.

وی با اشاره به مشکلات تک فرزندی ابراز داشت: تک فرزندی مشکل آفرین است و در مناسبات اجتماعی و زندگی زوج ها تاثیر منفی دارد.

وی خاطرنشان کرد:مراکز خدمات جامع سلامت باید جهت افزایش زاد و ولد ،کلاس های آموزشی ازدواج و فرزند آوری برگزار کنند.

خویش دوست عدالت در سلامت را از اولویت های کاری شبکه بهداشت و درمان عنوان کرد و افزود:شعار هفته سلامت سالجاری(سلامت ما،سلامت سیاره ما) بود که باید در راستای تحقق این شعار در سراسر شهرستان تلاش کنیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: به مناسبت هفته سلامت همایش نقش حوزه بهداشت در کنترل کرونا با 6 محور در سطح استان  با حضور امام جمعه  شهر برازجان، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، سرپرست فرمانداری دشتستان و اعضای شورای اداری شهرستان، مسئول خانه مشارکتهای مردم ، مسئول سمن زمین پاک برگزار شد و 275 اثربه دبیر خانه این همایش ارسال گردید که 73 اثر با با نظارت داوران برگزیده شدند و جوایزی به ا برگزیدگان این  آثاراز طرف شبکه بهداشت و درمان، کارخانه سیمان دشتستان و خیرین سلامت  اهدا شد.

 

انتهای پیام/ س.غ 3030

 


کلمات کلیدی:
همایش     .     کنترل     .کرونا     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست    
   

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >