آغاز دوره بیست و پنجم کاردانی بهورزی شبکه بهداشت و درمان دشتستان

8 خرداد 1401
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از آغاز دوره بیست و پنجم کاردانی بهورزی مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه های سلامت شهرستان دشتستان در اوایل خرداد ماه سالجاری به‌ صورت رسمی خبرداد.

ماریا خویشدوست ، ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به فراگیران بهورزی این دوره گفت: بهورزان به عنوان خط مقدم خدمات رسانی در حوزه بهداشت و درمان؛ احترام و جایگاه ویژه ای در بین جامعه دارند و شما به‌عنوان بهورزان آینده رسالت مهمی را در خانه های های بهداشت در ارائه خدمات بهداشتی بر عهده‌دارید و مردم مناطق شما نگاه و دیدگاه ویژه‌ای نسبت به شما پیدا می‌کنند.

خویش دوست افزود: در دوره کاردانی ، بهورزان  تمامی مراقبت‌ها و خدمات نوین بهداشتی را توسط مربیان آموزشگاه بهورزی و بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های معاونت بهداشتی  فرامی‌گیرند و بعد از طی 2 سال در خانه‌های بهداشت مناطق خود شروع به فعالیت می‌نمایند.

در مورد فعالیتهای مرکز آموزش بهورزی و شرح وظایف بهورز در خانه بهداشت و ارائه خدمات اولیه بهداشتی به جمعیت تحت پوشش روستایی توضیحاتی دادند .

مسئول مرکز اموزش بهورزی . بازآموزی برنامه های سلامت شهرستان دشتستان، بهاره حسین آبادی گفت: آموزشگاه بهورزی شهر برازجان از سال 64 تأسیس‌شده و از اولین آموزشگاه‌های بهورزی استان بوشهر می‌باشد و بیش از دوسوم بهورزان استان در این آموزشگاه، دوره‌های آموزشی خود را گذرانده‌اند.

حسین آبادی تصریح کرد: انتظار داریم فراگیران در طی دوره آموزشی خلاق و پویا باشند و خدمات نوین بهداشتی را با کمک‌ مربیان خوبی که در سطح شهرستان داریم به نحو مطلوبی فراگیرند و به‌عنوان ارایه ‌دهنده سطوح اولیه خدمات بهداشتی، در خدمت‌رسانی به مردم تمام تلاش خود را انجام دهند.

وی همچنین بیان کرد: دراین دوره ، تعداد 16 فراگیر از مناطق مختلف شهرستان دشتستان که شامل 13 زن و 3 مرد ،  که در طی دوره 2 ساله بصورت تئوری، عملی و کارآموزی تحصیل کرده و در صورت موفقیت بعنوان  کاردان بهورز در خانه های بهداشت محل سکونت خود به ارائه خدمات بهداشتی درمانی خواهند پرداخت

باید یادآور شد ،  همزمان در این مرکز آموزشی دوره تطبیقی (دوره کاردانی و کارشناسی) با گرایش بهداشت خانواده و مامایی با حضور 3 کارشناس به مدت 19 هفته که فقط شامل دروس تخصصی و پایه می باشد دایر می باشد  که بعد از پایان دوره آموزشی در خانه های بهداشت مربوطه به عنوان بهورز شروع به فعالیت می نمایند.

انتهای پیام/ س.غ 3030

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
دوره.کاردانی.بهورزی     رییس.شبکه.دشتستان     بیست     وپنجم     ماریا.خویشدوست     بهاره.حسین    
آبادی        

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >