رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
دخانیات تهدید کننده جدی سلامت انسان و محیط زیست می باشد

11 خرداد 1401
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دخانیات تهدید کننده جدی سلامت انسان و محیط زیست می باشد.

 ماریا خویشدوست در گفت و گویی با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در آخرین روز از هفته ملی بدون دخانیات در10 خرداد ماه، گشت مشترکی با حضور بازرسان شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی از سطح پارکهای محل عرضه قلیان انجام گرفت.

 خویشدوست تصریح کرد: شعار امسال روز جهانی بدون دخانیات با عنوان دخانیات تهدیدی برای سلامتی و محیط زیست مطرح شده است و همانطوزیکه از این شعار برداشت می شود، دخانیات یکی از عوامل تهدید کننده جدی سلامتی افراد است.

 وی همچنین بیان کرد: بسیاری از افراد تصور می کنند ، مضرات دخانیات مربوط به سیگار است و درخصوص قلیان و بویژه قلیانهای میوه ای این برداشت را ندارند و به راحتی اقدام به مصرف قلیان بویژه میوه ای می نمایند ، در حالیکه افرادی که قلیان مصرف می کنند، ممکن است بیشتز از مصرف سیگار در معرض سموم موجود در دود قرارگیرند.

ماریا خویشدوست خاطرنشان کرد : آمارها نشان می دهد افزایش مصرف قلیان بویژه در خانمها درجامعه مشاهده می گردد، اما نکته اصلی آنجاست که قلیان 400 نوع ماده سمی سرطانزا دارد و هر قلیان معادل 50 نخ سیگار می باشد و می تواند تهدید کننده جدی سلامتی و محیط زیست باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: متاسفانه در برخی از پارکهای سطح شهر تعدادی از افراد اقدام بهعرضه قلیان می نمایند که در همین زمینه با هماهنگی و همراهی نیروی انتظامی ، گشت مشترکی به منظور آموزش و برخورد با این افراد در سطح پارکها انجام گرفت .


کلمات کلیدی:
هفته.بدون.دخانیات     رییس.شبکه.دشتستان     تهدید.سلامتی     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   16 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >