عملیات اجرایی ۶ خانه بهداشت و پایگاه بهداشتی در دشتستان آغاز شد

22 خرداد 1401
به گزارش روابط عمومی شبکه‌‌‌ بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، برای کمک به محرومیت‌زدایی در حوزه‌ی بهداشت شهرستان دشتستان، عملیات اجرایی 6 خانه بهداشت و پایگاه بهداشتی در این شهرستان آغاز شد.

 سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه آیین نمادین عملیات اجرایی این پروژه ها گفت: این پروژه ها در راستای تقویت و  محرومیت زدایی در خانه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت  استان اجرا می شوند.

دکتر قاسم برجوئی فرد افزود: باتوجه به فرسودگی خانه های بهداشت و  مراکز درمانی و بهداشتی این پروژه ها در بازه زمانی شش  تا ۹ ماهه  توسط پیمانکاران ساخت و تحویل  شبکه های بهداشت و درمان داده می شوند.

دکتر برجویی فرد  تصریح کرد: زیرساختهای بهداشت و درمان با نوسازی و بهسازی  مراکز و خانه های بهداشت  ارتقاء می یابد و مردم می توانند  از خدمات مطلوبی بهره مند شوند.

 نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ، دکتر ابراهیم رضایی گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم طرح جامع محرومیت زدایی کشوری از سوی جهادگران در حوزه‌های عمرانی روستایی و اقتصاد مقاومتی ارائه شده است و در شهرستان دشتستان نیز 16 طرح از محل این طرح،  احداث  و یا  تکمیل خواهند شد.

ابراهیم رضایی افزود: تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور  ، اورژانس بیمارستان شهید گنجی ،احداث ساختمان پانسیون پزشکی بیمارستان شهید گنجی و کلینیک تخصصی درمانی برازجان از پروژه های اولویت دار بهداشت و درمان دشتستان است.

فرماندار دشتستان نیز گفت: سرانه بهداشت و درمان در دشتستان از سطح استانی و ملی پایین تر است که در همین راستا با تلاش های صورت گرفته برای ۱۶ پروژه حوزه بهداشتی و درمانی در حوزه روستایی اعتباری معادل ۶۸ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

احمد بنافی افزود:۵۰ درصد اعتبار تحقق پیدا کرده و امروز نیز شش پروژه آن در بخش های مرکزی ، آبپخش و شبانکاره کلنگ زنی شد و تا دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

رییس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان گفت: شهرستان دشتستان دارای ۶۱ خانه بهداشت فعال می باشد و  بهورزان تمامی خدمات بهداشتی و درمانی را به همه گروه های سنی مختلف ارائه می دهند.

ماریا خویشدوست  افزود : میزان اعتبار این  ۶ خانه های بهداشت و پایگاه بهداشتی در حدود ۷۷ میلیارد ریال و از محل طرح محرومیت زدایی  می باشد.

خویشدوست خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر در راستای عدالت در سلامت و دسترسی مناطق دور از دسترس به خدمات بهداشتی ودرمانی در حدود ۲۷ خانه بهداشت احداث و بهسازی شده اند .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: امروز عملیات ساخت شش پروژه بهداشتی و درمانی شامل خانه بهداشت روستایی در روستاهای سرکره ،قراولخانه ، محمد جمالی و عطیبه و میاندشت و حوزه  پایگاهی بهداشتی و درمانی بهرام آباد آبپخش آغاز شد.

عملیات اجرای 6پروژه بهداشتی شهرستان دشتستان  با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نماینده مردم  دشتستان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار دشتستان و تعدادی از مسئولین شهرستانی و  محلی روستاهای سرکره؛ قراولخانه، بهرام آباد، میان دشت ، محمدجمالی و عطیبه آغاز شد.

انتهای پیام/ س.غ 3030

عکاس: هادی برامکی

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
غاز.عملیات.اجرایی     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >