کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان :
انجماد یکی از بهترین روش های نگهداری مواد غذایی می باشد

23 خرداد 1401
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: انجماد یکی از بهترین روش های نگهداری مواد غذایی می باشد.

پریوش بهادری در گفت و گویی با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: انجماد یکی از بهترین روش‌های نگهداری انواع گوشت‌ها نظیر گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های دریایی است.

بهادری با بیان اینکه ، انجماد به معنای استریل شدن مواد غذایی نیست ،عنوان کرد: انجماد  فقط رشد و نمو میکروب‌ها را به تاخیر می‌اندازد و بافت، رنگ، آبدار بودن و طعم فرآورده‌های گوشتی را بشدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی همچنین اظهار کرد: به منظور رسیدن به بالاترین کیفیت در این محصولات لازم است ، بسته‌بندی  مواد گوشتی  در فریزر به گونه‌ای انجام شود که کاملا نسبت به بخار آب نفوذناپذیر باشند.

 بهادری خطرنشان کرد: کاغذهای مخصوص فریزر، بهترین گزینه برای گوشت، مرغ و ماهی هستند و فویل‌های آلومینیومی و پوشش‌های فریزری نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند، اما براحتی پاره می‌شوند و بهتر است به‌تنهایی مورد استفاده قرار نگیرند و همچنین کیسه‌های فریزر و ظروف مخصوص فریزر نیز می‌توانند برای گوشت‌ها استفاده شوند.

کارشناس تغذیه ستاد شبکه دشتستان تاکید کرد: بسته‌بندی باید به گونه‌ای انجام شود که هیچ قسمتی از گوشت به طور مستقیم با هوای فریزر در تماس نباشد، در غیر این صورت مواد غذایی دچار سوختگی انجمادی شده و رنگ آنها در محل تماس تغییر می‌کند، پس بهتر است از پوشش‌های انعطاف پذیر برای پوشش‌دهی هر چه بهتر سطح استفاده کنید.

پریوش بهادری اظهارکرد: قطعات بزرگ لاشه‌ گوشت تازه، ابتدا باید طی 24 ساعت در دمای یخچال قرار بگیرند تا از فساد و ترش شدن آنها جلوگیری شودو پس از سرد شدن، قطعات گوشت آماده برش، پوشش‌دهی و انجماد می‌شوند.

وی  بهترین زمان نگهداری برای گوشت خرد شده 12-4 و چرخ شده در فریزر 4-3 ماه  عنوان کرد  و گوشت قرمز پخته در دمای یخچال به مدت 4-3 روز و در دمای فریزر به مدت 6-2 ماه قابل نگهداری است.


انتهای پیام/ س.غ 3030

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
لنجما.مواد.گوشتی     پریوش.بهادری     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >