معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان :
در حدود 80 درصد از افراد 9 ماه تا 30 سال افاغنه واکسن سرخک دریافت کرده اند

24 خرداد 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از 80 درصد از جمعیت 9 ماه تا 30 سال افاغنه واکسن سرخک تکمیلی خود را دریافت کرده اند.

محمد حسین دریسی  افزود: از آغاز طرح غربالگری طرح تکمیلی واکسن سرخک اتباع غیر ایرانی از 10 هزار جمعیت افاغنه 9 ماه تا 30 سال در حدود 80 درصد واکسینه شده اند.

دریسی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در چند هفته اخیر، گزارشی مبنی بر موارد مشکوک بیماری سرخک از مطب پزشکان و یا مراکز درمانی به واحد بیماریهای واگیر ستاد شبکه ارسال نشده است و این مهم بیانگر این است که واکسیناسیون به موقع، میتواند در کنترل و طغیان بیماریها نقش بسیار مهمی داشته باشد.

وی اظهار کرد: تعدادی از این افراد ( افاغنه) کارگران فصلی مزارع می باشند و در سامانه  الکترونیک سلامت ثبت نمی باشند و کارکنان بهداشتی ضمن هماهنگی با مسئولین محلی نسبت به واکسیناسیون این افراد  و ثبت آنها در  سامانه سلامت اقدام کرده اند.

محمد حسین دریسی به  والدین تاکید کرد:  در صورتی که کودکانشان به سن ۱۲ ماهگی و ۱۸ ماهگی رسیده اند یا از این سن گذشته و تاکنون برای دریافت واکسن MMR اقدام نکرده اند در اسرع وقت به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت محل سکونت خود مراجعه تا یک نوبت واکسن MMR را دریافت کنند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان همچنین از شهروندان خواست که برای واکسیناسیون 20 درصد از جمعیت  واکسینه نشده  زیر 30 سال اتباع غیر ایرانی و همچنین اتباع جدید الورود که در کارگاه ها و یا مزارع آنان مشغول به کار می باشند با کارکنان بهداشتی  همکاری نمایند.انتهای پیام/ س.غ 3030

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
واکسن.تکمیلی.سرخک     اتباع.غیر.ایرانی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >