فرماندار شهرستان دشتستان:
برای جوان ماندن جمعیت نگرش فرزند کمتر ، زندگی بهتر در اذهان مردم باید تغییرکند

30 خرداد 1401
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: برای برای جوان ماندن جمعیت نگرش فرزند کمتر ، زندگی بهتر در اذهان مردم باید تغییرکند .

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، دکتر احمد بنافی در اولین جلسه تشکیل قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت افزود: متاسفانه نرخ جمعیت کنونی کشور حاصل  سه دهه سیاستهای اشتباه سازمان هایی بین الملی است که درآن مقطع کشور جمهوری اسلامی را به عنوان یک کشور پیشرو تشویق کردند و امروز ما باید خسارات آن سیاستها را بپردازیم .

دکتر بنافی تصریح کرد: در طی سه دهه  نرخ باروری روند کاهشی در کشور طی کرده است و از دهه شصت که نرخ تولد ۳ بود که الان به زیر یک رسیده است و این فاجعه است؛ نرخ باروری کم است و باید توجه ویژه به آن شده و فکری عاجل شود و نرخ ناباروری نیز در کشور  1.6می باشد ولی خوشبختانه در شهرستان دشتستان این نرخ بیشتر است .

بنافی همچنین بیان کرد: میانگین سن جمعیتی ما از سن 20 سال در دهه 30 به  به ۳۵ سن  سال  در حال حاضر رسیده است که این مناسب کشور ما نیست و سال های آینده دچار جامعه ای پیر می‌شویم و به جای احداث نوسازی مدرسه باید به فکر احداث مراکز مراقبت ازسالمندان باشیم.

وی بیان داشت: فضای ادراکی که بر ذهن مردم مبنی بر فرزند کمتر زندگی بهتر هم وجود دارد و حاکم است، باید تغییر کند و همه مردانه به میدان بیاییم و با به کار گرفتن همه ابزارها، این مهم را تغییر دهیم.

احمد بنافی تاکید کرد: تبلیغات خود را باید آغاز کنیم و شعار ایران باید جوان بماند را در ادارات و شهرداری ها و سطح شهر برای مردم نمایش دهیم؛ همچنین بنرهایی هم طراحی شود که ضمن قرار گرفتن در اختیار ادارات در فضای مجازی و بین بسیج نیز برای نشر، پخش شود.

وی از دبیر قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت دشتستان خواست : که دستگاه های اجرایی مرتبط را که گفتمان سازی می‌کنند، توجیه کرده و گفتمان سازی را پیش ببرند و افزود: کلیپ‌هایی با محتوای ایجابی و ایضا تبلیغی، کمک گرفتن از رسانه ها و فعالین مجازی، استفاده از ظرفیت بزرگان قوم و  عشایر را دبیر قرارگاه برنامه‌ریزی کند.

بنافی  همچنین گفت: ائمه جمعه  باید در سخنرانی های خود بحث تعالی سلامت و جوانی جمعیت را در اولویت خود قرار دهند و در این زمینه  به صورت مستمر صحبت نمایند.

فرماندار شهرستان دشتستان افزود: دبیر قرارگاه، بانک هایی را که همکاری نمی‌کنند، شناسایی و آنها را توجیه کند و بانک هایی را که همراهی می‌کنند، تشویق نمایند؛ همچنین، دستگاه ها و اعضای قرارگاه، موانع را  شناسایی کرده و پیشنهادات خود را در جلسه قرارگه بعدی ارائه نمایند.

انتهای پیام/ س.غ 3030

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
فرماندار.دشتستان     جوانی.جمعیت        

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >