رئیس اداره ثبت احوال دشتستان؛
بیش از95 درصد از آمار فوتی ها توسط مراکز و خانه های بهداشت اعلام می شود

29 خرداد 1401
رییس اداره ثبت و احوال شهرستان دشتستان گفت: بیش از 95 درصد از آمار فوتی های شهرستان توسط مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت ثبت و اعلام میشود

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مرتضی ایزدی در جلسه بررسی وقایع حیاتی شهرستان دشتستان افزود: ثبت وقایع حیاتی از مهمترین ابزارهای ارائه خدمات به مردم است و باید دستگاه های اجرایی در تحقق این امر به ثبت احوال کمک کنند.

ایزدی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ بیش از سه هزار  ولادت در دشتستان ثبت شده اظهار داشت: شهرستان دشتستان از لحاظ ولادت در استان جایگاه هشتم و در کشور رتبه بیست و یک را دارا می باشد.

رئیس ثبت احوال دشتستان افزود:۴۳ درصد از ولادت ها در پنج ساله اول زندگی مشترک زوجین اتفاق می افتد و حدود ۳۰ درصد در فاصله ۶ تا ۱۰ سال پس از ازدواج و ۲۶ درصد نیز بعد از ۱۰ سال صاحب فرزند می شوند.

ایزدی اعلام به موقع فوتی ها به ثبت احوال را ضروری دانست و افزود: بیش از ۹۵ درصد فوتی ها  توسط مراقبین سلامت و بهورزان خانه های بهداشت به اداره ثبت احوال ارائه می شود و به دلیل ارسال به موقع آمار از آنها تشکر و قدردانی نمود .

رئیس ثبت احوال دشتستان همچنین  از ثبت حدود ۱۸۰۰ مورد ازدواج در سال گذشته در سطح شهرستان خبر داد که بیشترین میانگین سن مردان برای ازدواج 32 سال و برای زنان 26 سال می باشد و در همین مدت ۸۸۴ طلاق نیز ثبت شده است.

ایزدی از ثبت بیش از هزار و 831 مورد فوت در سال گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد، بیشترین میانگین سن فوت در مردان  ۶۲ سال و در زنان  ۶۹  سال  می باشد.

رئیس ثبت احوال دشتستان به بیشترین نامهای دختران و پسران اشاره کرد و ابراز داشت: محمد،امیرعلی،حسین،رضا،امیرحسین و علی در پسران و فاطمه،زهرا،زینب،آوا،مهرسا،حلمی،رقیه،رستا در دختران فراوانی بیشتری داشته اند.

  

انتهای پیام/ س.غ 3030

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >