امام جمعه شهر برازجان :
به ازدواج خود، همانند جوانه ای نگاه کنید که مدام در حال رشد است

12 تير 1401
امام جمعه شهر برازجان گفت: به ازدواج خود، همانند جوانه ای نگاه کنید که مدام در حال رشد است و با شناخت از همدیگر، مدیریت کردن انتظارات خود، خوب صحبت کردن و رفتار صمیمانه این جوانه را آبیاری کنید.

حجه الاسلام حسن مصلح ، به نقل از امام صادق (ع)  اظهارکرد: کسی که مجردی را ترویج کند و امکان ازدواج او را فراهم نماید از کسانی است، که در قیامت ‏خداوند به آنان نظر لطف می‏‌کند.

حسن مصلح همچنین با اشاره به فواید ازدواج گفت: ازدواج باعث می شود نیاز به عشق و محبت و احترام و امنیت در زوجین ارضاء شود و سلامت جسمانی فرد افزایش یابد.

مصلح تصریح کرد: با ازدواج می توان به امنیت مالی رسید و ازدواج باعث می شود که فرد از یک سری حقوق قانونی و اجتماعی که به علت تجرد محروم مانده است برخوردار گردد.

وی همچنین بیان کرد: ازدواج موجب افزایش ارتباطات اجتماعی می شود، زیرا افراد متاهل راحت تر در تفریحات و اجتماعات خانوادگی و دوستانه حضور پیدا می کنند.

امام جمعه شهر برازجان اظهارکرد: حل مشکلات،مقدم دانستن همسر،رشد و توسعه‌ی فردی، بخشش ، خلاقیت ، تمرکز روی خصوصیات مثبت ،باور ‏قلبی به نیک‌بختی  ،ظرفیت شناخت مجدد، رفتار متأهلی، جدال منصفانه از فواید یک ازدواج سلام و آگاهانه می باشد .

حسن مصلح به جوانان توصیه کرد: زندگی مشترک را با تسلط بر این مهارت‌ها اداره کنید که فواید بی‌شماری به همراه خواهد داشت ونشاط، احترام و اعتماد متقابل، زندگی باثبات، حمایت دوطرفه و عشق بی‌قید‌وشرط ازجمله‌ی بارزترینِ این فواید به شمار ‏می‌روند. پس نباید فرصت را از دست داد ،بعد از مرور مهارت‌ها تمرین آنها را شروع کنید تا در پرتو خانواده ای ‏سالم جامعه سالم داشته باشیم.‏

مصلح تصریح کرد: به ازدواج خود، همانند جوانهای نگاه کنید که مدام در حال رشد است ازدواج بهنگام و آگاهانه زیربنای اولیه برای یک ازدواج پایدار است و آگاهی در زمینه معیارهای انتخاب زندگی از مؤلفه‌های مهم در زمینه ازدواج موفق است.

امام جمعه شهر برازجان  با تاکید بر اینکه ، مشاوره ای پیش و حین ازدواج نقش مهمی در تحکیم رابطه زوج ها و سلامت زندگی آنها خواهد داشت، اظهار کرد:  بهداشت روانی زوج ها در افزایش کیفیت زندگی و غنی سازی روابط آنها مهم و تاثیرگذاراست و برای شکل گیری بنیان و پایداری خانواده در جامعه امروزی و عاملی موثر در استحکام خانواده است.

باید یادآور شد، مصادف با اولین روز از هفته ملی ازدواج (10 الی 16 تیر ماه ) نمایشگاه تابلود استند حاوی مطالب آموزشی ازدواج توسط واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس  شبکه بهداشت و درمان دشتستان در  محل ستاد نماز جمعه شهر برازجان برگزار گردید.

 

انتهای پیام/ س.غ 3030

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
هفته.ملی.ازدواج     امام.جمعه.دشتستان     حجه     الاسلام.حسن.مصلح    

تاریخ بروز رسانی:   12 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >