معاون سیاسی امنیتی فرمانداری دشتستان:
تمامی دستگاه‌های اجرایی و اصناف ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون هستند

28 تير 1401
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و اصناف ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مصطفی بارگاهی در جلسه ستاد کرونای شهرستان افزود: تزریق واکسن بخصوص دوزهای یادآور و استفاده از ماسک باید در ادارات و توسط مدیران دستگاه‌ها به‌صورت جدی پیگیری و مورد نظارت قرار گیرد.
بارگاهی تصریح کرد: بنا به تأیید وزارت بهداشت ما از اوایل هفته جاری رسماً وارد پیک هفتم شده‌ایم و آمار مبتلایان روزانه و بستری‌ها در شهرستان نشان می‌دهد که این بیماری در دشتستان روبه به افزایش است و با توجه به وضعیت کنونی شهرستان (زردرنگ) و قبل از ورود به وضعیت نارنجی و قرمز باید تمهیدات لازم توسط نهادهای مربوطه انجام گیرد.
وی همچنین بیان کرد: بر اساس آمار و شواهد میدانی استفاده از ماسک در ادارات، اصناف و سطح جامعه در پایین‌ترین حد خود یعنی 15 درصد در شهرستان رسیده است و این می‌تواند زنگ خطری برای مردم باشد که با توجه به اینکه به پیک هفتم وارد شده‌ایم، باید پروتکل‌های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت نماییم؛ و نسبت به دریافت واکسن‌های یادآور هرچه سریع‌تر اقدام نماییم.
بارگاهی از ادارات و نهادهای اجرایی شهرستان خواست که در بحث اطلاع‌رسانی مراکز واکسیناسیون و هشدارهای بهداشتی مانند گذشته در کنار بخش بهداشت و درمان شهرستان باشند و از تمام ظرفیت‌های خود در این زمینه استفاده نمایند.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت: اتاق اصناف شهرستان تیم نظارتی خود را فعال و بازرسی‌های خود را از اصناف مختلف بخصوص در بحث واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید نمایند.
بارگاهی همچنین تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی بحث قرنطینه کارکنان مبتلایان به کرونا را جدی بگیرند و با نظارت دقیق مانع از گسترش بیماری در سطح دستگاه و یا جامعه شوند.
وی تأکید کرد: با توجه به ورود حجاج و برپایی مراسمات محرم باید نظارت‌ها توسط تیم‌های نظارتی فرمانداری و بازرسان بهداشتی بر تالارهای پذیرایی، مساجد و حسینیه‌ها تشدید شود و ضمن آموزش نکات بهداشتی، در صورت مشاهده هرگونه تخلفی طبق قوانین با مسئولین این اماکن برخورد شود.
بارگاهی اضافه کرد: مسئول هلال‌احمر شهرستان نیز در انجام واکسیناسیون کرونا اتباع خارجه در کنار شبکه بهداشت و درمان باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان خاطرنشان کرد: مردم شهرستان دشتستان با تزریق دوز یادآور واکسن کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ورود به وضعیت بحرانی پیشگیری نمایند.
انتهای پیام/ س.غ 3030


کلمات کلیدی:
    ستاد.کرونا     معاون.فرماندار     مصطفی.بارگاهی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 تير 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >