رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
تمامی واحدهای ستادی و محیطی باید آمادگی لازم برای بحران احتمالی را داشته باشند

3 امرداد 1401
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از آمادگی
تمامی واحدهای ستادی و محیطی برای مقابله با بحران احتمالی خبر داد

کلیه مسئولین واحدها و سرپرستان مراکز ضمن آمادگی کامل ، پیش بینی های لازم در خصوص مجموعه خود را در صورت بروز بحران انجام دهند.

مرخصی تمامی پرسنل اعم از مسئولین ستادی، سرپرستان مراکز،مراقبین سلامت و بهورزان از سه شنیه 4 مرداد ماه الی یکشنبه 9 مرداد ماه لغو می باشد.

اطلاع رسانی لازم به کلیه مراکز ، خانه های بهداشت و پایگاه ها در خصوص رعایت نکات ایمنی و ایجاد تمهیدات لازم جهت شرایط بحران صورت پذیرد .

اطلاع رسانی لازم به بیمارستان در خصوص فعال کردن کمیته بحران و ارسال مصوبات آن به کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان دشتستان

واحد امور عمومی و مجموعه تحت پوشش و همچنین اورژانس 115 ضمن آمادگی لازم جهت بحران ، پیش بینی  های لازم جهت آماده باش بودن و تامین سوخت  وسایل نقلیه و آمبولانس های اورژانس شهری و جاده ای را  تدارکات نمایند. 

اختیارات لازم به کلیه سرپرستان مراکز جهت انجام تمهیدات جلوگیری از آب گرفتگی مرکز ، خانه های بهداشت و پانسیونهای پزشکان تفویض شود و هماهنگی های لازم توسط سرپرستان مراکز  با شهرداریها ،دهیاریهاو اعضای شورا در این خصوص انجام گیرد

با توجه به مکان شبکه بهداشت ، در صورت آبگرفتگی شبکه و عدم امکان دسترسی به شبکه ، دو مکان دیگر  برای دسترسی بهتر گروه کمیته بحران ،یکی واقع در بیمارستان 17 شهریور و  دومی در بخش اعصاب و روان خیابان 50 متری  تعیین میگردد  .

کلیه مسئولین واحدها اطلاع رسانی لازم به زیر مجموعه خود را از طریق فضای مجازی نیز انجام دهند .

با توجه به فصل گرما و افزایش مارو عقرب گزدیگی در مناطق شهرستان ؛واحد امور دارویی ضمن نامه نگاری با بیمارستان شهید گنجی  برازجان جهت تهیه و تامین سرم مار و عقرب پیش بینی های لازم در صورت وقوع سیلاب را انجام دهد.

باتوجه به اینکه بخش زیادی از آب توزیعی شهرستان از استان فارس تامین میشود، در صورت وقوع بارندگی زیاد ؛ احتمال قطعی آب برای چند روز وجود دارد که سرپرستان مراکز جهت ذخیره  آب مراکز و پانسیون های پزشکان تمهیدات لازم را انجام دهند.

بازدید معاونین فرمانداری دشتستان با همرای ریاست شبکه بهداشت و درمان از تجهیزات انبار بحران شبکه بهداشت و درمان دشتستان

 


کلمات کلیدی:
ماریا.خویشدوست     کمیته.بحران     شبکه.بهداشت.دشتستان     مصوبات    

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >