رییس گروه سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان ؛
هدف از مراقبتهای دوران بارداری حفظ و بقاء سلامتی مادر و جنین است

18 ارديبهشت 1402
رییس گروه سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هدف از مراقبتهای دوران بارداری حفظ و بقاء سلامتی مادر و جنین ا و به انجام رساندن یک حاملگی سالم و بدون خطر و در نهایت انجام یک زایمان ایمن می باشد.

فضه امیری در گفت و گویی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: با توجه به نامگذاری شعار سال 1402 "ماما حامی فرزندآوری و سلامت خانواده" می باشد  و شعار جهانی آن نیز "همگام با هم در راستای تحقق شواهد علمی مامایی" نشان از اهمیت این شغل دارد.

امیری با تاکید جایگاه مهم مادر در حفظ و سلامتی خانواده که در نهایت منجر به سلامت جامعه می گردد ، تصریح کرد: مراقبت مادر در پیش از بارداری و دوران بارداری بسیار حائز اهمیت می باشد و در صورتیکه بارداری ، یک بارداری نیازمند به مراقبت ویژه باشد، این مراقبتها اهمیت ویژه ای پیدا می کند .

وی اظهار کرد: کاهش بار بیماریهای ناشی از حاملگی ، زایمان و پس از زایمان در مادر(تا 6 هفته اول پس از زایمان )  از اهداف برنامه سلامت مادران است.

فضه امیری تاکید کرد: گروه هدف این برنامه سلامت مادران ، زنان خواهان بارداری ، زنان باردار ، زنان در حین زایمان و تا 6  هفته بعد از زایمان و نوزادان تا 6 ساعت اول پس از تولد و خانواده های آنان هستند .

امیری با بیان اینکه کاهش مرگ مادران بعنوان یکی از مهمترین شاخصهای توسعه است ، تصریح کرد: تلاش برای کاهش  مرگ مادر باردار از تعهدات همه کشورها می باشد .

رییس گروه سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: شهرستان دشتستان با 27 مرکز  خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی ، تعداد 60 ماما در قالب طرح پزشک خانواده و همچنین مراقب ماما در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاه های بهداشتی به مادران خدمات مامایی و بهداشتی ارائه می کنند.

فضه امیری گفت: در طی سال گذشته تا کنون ، تعداد  6هزار و 259 مراقبت پیش از بارداری و2 هزار و  969 تفسیر آزمایش پیش از بارداری با هدف تشخیص به موقع بیماری ها و مشکلات قبل از بارداری و انجام اقدام و درمان قبل از بارداری انجام شده است .

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر هزار و 738 مادر باردار تحت پوشش مراکزو خانه های بهداشت می باشند و مراقبتهای دوران بارداری را  از مراقبین سلامت و بهورزان دریافت می کنند.

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
سلامت.مادران.باردار     فضه.امیری     شهرستان.دشتستان     رییس.گروه.خانواده    

تاریخ بروز رسانی:   18 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >