رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است / ۱۲۰۰۰ دانش‌آموز دشتستانی سفیر سلامت هستند

24 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویشدوست در همایش تقدیر از سفیران سلامت دانش‌آموزی شهرستان دشتستان که با همت اداره آموزش‌وپرورش شهرستان برگزار شده بود، افزود: برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی در سال تحصیلی ۱۴۰۱– ۱۴۰۲ نیز همانند سال‌های گذشته به‌صورت فعال در شهرستان اجرا شده است و در حال حاضر، ۱۲ هزار و ۴۳۵ دانش‌آموز به‌عنوان سفیران سلامت در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس فعالیت دارند.
خویشدوست تصریح کرد: شهرستان دشتستان دارای ۵۴ هزار و ۶۵ دانش‌آموز است که در حدود ۲۳ درصد سفیر سلامت دانش‌آموزی می‌باشند که از شاخص مورد انتظار استانی (۱۶ درصد) بالاتر است.
وی همچنین بیان کرد: با توجه به شیوع عوامل خطرساز در بین گروه سنی کودکان و نوجوانان کشورمان و اهمیت پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سالمت خود امری ضروری است و به همین منظور برنامه سفیر سلامت دانش‌آموز طراحی‌شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: این برنامه بر پایه رویکرد آموزش همسانان است که یک برنامه منسجم، به‌منظور ایجاد یک شبکه همسان مؤثر برای تشویق دانش‌آموزان در جهت ارتقای سلامت آن‌هاست.
ماریا خویشدوست همچنین گفت: برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی این فرصت را برای دانش‌آموزان مهیا می‌کند که آگاهی‌های لازم در خصوص موضوعات سلامت و محیط‌زیست با استفاده از ارزش‌های تعاملی و مشارکتی (بحث گروهی، کارگاه آموزشی، پانل، ایفای نقش و ...) را کسب و آن را به سایر همسانان منتقل کنند.
خویشدوست تصریح کرد: در این برنامه، دانش‌آموزان داوطلب به‌عنوان سفیر سلامت انتخاب و به‌منظور مراقبت از سلامت خود و همسانان آموزش می‌بینند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعم از مراقبین سلامت، بهورزان، کارشناسان سلامت روان، دهان و دندان و همچنین تغذیه در ارائه آموزش‌های مستمر به سفیران سلامت نقش بسزایی دارند.
گفتنی است در این همایش از ۶۰ مربی سلامت و سفیران سلامت دانش‌آموزی برتر تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    تقدیر     همایش     سفیران.سلامت.دانش‌آموزی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >