فرماندار شهرستان دشتستان؛
فرهنگ فرزندآوری باید در جامعه نهادینه شود/فرزندآوری منافی فرهنگ و تمدن نیست

3 خرداد 1402
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: برای اینکه بتوانیم جلوی رشد منفی جمعیت را بگیریم باید فرهنگ فرزندآوری در جامعه نهادینه شود و جامعه به این باور برسد که فرزندآوری منافی فرهنگ و تمدن نیست.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ احمد بنافی در همایش هفته ملی جمعیت اظهار داشت: در سالهای گذشته با سیاست های نادرست در حوزه فرزندآوری، شاهد رشد منفی جمعیت بوده ایم و باید به هر نحو ممکن با این بحران مقابله کنیم.
وی ابیان کرد: رشد منفی جمعیت در سال های آتی می تواند ما را وابسته به نیروی انسانی بیگانه جهت کار و خدمات رسانی نماید و وابستگی یعنی افول قدرت یک کشور و تمدن.
بنافی همچنین تصریح کرد: باید با اجرای طرح های مختلف و وضع قوانین مرتبط با حوزه فرزندآوری، اشتباه سال های گذشته را تا حدودی جبران کنیم چون کشور با بحرانی جدی در این راستا روبرو است.
فرماندار دشتستان با اعلام اینکه باید فرهنگ فرزندآوری در جامعه نهادینه شود بیان کرد: برای اینکه بتوانیم جلوی رشد منفی جمعیت را بگیریم باید فرهنگ فرزندآوری در جامعه نهادینه شود و جامعه به این باور برسد که فرزندآوری منافی فرهنگ و تمدن نیست.
بنافی افزود: باید تلاش کنیم زمینه های فرزندآوری را برای زوج های جوان فراهم کنیم و اجرای کامل و دقیق قوانین جوانی جمعیت می تواند تا حدود زیادی راهگشا باشد.
فرماندار شهرستان دشتستان تصریح کرد: از تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت و صیانت از خانواده از سال گذشته تا کنون تسهیلات خوبی در اختیار زوجین از قبیل وامهای بانکی و همچنین  واگذاری زمین جهت ساخت مسکن توسط اداره مسکن و شهرسازی به زوجینی که از آبان سال 1400 تا کنون دارای فرزند شده اند،  انجام گرفته است.


انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرماندار.دشتستان     هفته.ملی.جمعیت     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   7 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >