رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ،
16 پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان در حال احداث می باشد

17 خرداد 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: 16پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان در شهرستان در حال ساخت می باشد.

ماریا خویشدوست در گفت و گویی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در حال حاضر 13 پروژه در بخش بهداشت و 3 پروژه عمرانی نیز در بخش درمان در شهرستان دشتستان در حال احداث می باشد.

خویشدوست تصریح کرد: این پروژه ها شامل چهار خانه بهداشت میان‌ دشت ، سرکره ، درنگ  و قراولخانه و چهار مرکز خدمات جامع سلامت امیرالمونین (ع) ، رودفاریاب  ، کلمه  و آبپخش و همچنین 2 پایگاه بهداشتی حجت(عج)  در شهر برازجان و بهرام آباد از توابع بخش آبپخش  و دو پایگاه خیرساز اورژانس 115 و یک تسهیلات زایمانی خیرساز در شهر تنگ ارم می باشد.

وی همچنین بیان کرد: در بخش درمان نیز سه پروژه عمرانی بیمارستان 17 شهریور، توسعه اورژانس بزرگسال بیمارستان شهید گنجی و  پانسیون پزشکان ۱۶ واحدی در حال احداث می باشند که هر سه پروژه از 25 تا  30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند. 

ماریا خویشدوست اظهار کرد :در سال گذشته، در بخش بهداشتی  13 پروژه در شهرستان دشتستان  با اعتبار اولیه گلنگ زنی شده اند که دو پروژه بهداشتی خانه بهداشت محمد جمالی و عطیبه از توابع بخش  شبانکاره در دهه مبارک فجر با اعتبار24میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسیده است و در بخش درمان  نیز ، توسعه اورژانس بزرگسال بیمارستان شهید گنجی  با زیر بنا ۱۱۰۰ مترمربع  و اعتبار ۳۰ میلیارد  ریال کلنگ زنی شده است .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: در سال 1401،  پنج پروژه درمانی که شامل  کلینیک پزشکان متخصص ولایت شهر برازجان ، کلینیک ناباروری سطح ۲ رویان؛ توسعه بخش بستری اعصاب و روان ( زنان)، همراه سرای خیر ساز بیمار بیمارستان شهید گنجی، و تجهییز اتاق عمل بیمارستان گنجی به دستگاه  C –arm  با اعتباری  در حدود 665 میلیارد ریال افتتاح گردید و مردم از خدمات آن بهره مند شده اند.

ماریا خویشدوست خاطر نشان کرد : پروژه های عمرانی در بخش بهداشت از 19 درصد تا 89درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند و با توجه به تامین اعتبار این پروژه ها ، امیدواریم پروژه هایی که بالای75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند در آینده نزدیک افتتاح و مردم این مناطق از خدمات آن بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
پروژه.     شبکه.دشتستان     ماریا.خویشدوست     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >