رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
پزشکان نقش مهمی در ارتقا سلامت مردم و پیشگیری از بیماریها دارند

17 خرداد 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت : پزشکان به عنوان مسئولین فنی، نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامت مردم و پیشگیری از بیماریها دارند .

ماریا خویشدوست در حاشیه نشستی که با پزشکان مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی  شهر وحدتیه  شهرستان دشتستان برگزار نمود ، افزود: با توجه به اهمیت و نقش کلیدی پزشک خانواده در  حوزه سلامت و تکمیل خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه PHC)) ، مخصوصا نقش موثر در دستیابی به پوشش همگانی سلامت ، بایستی پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت ، با برنامه ریزی های اصولی، مداخلات متناسب و عملی،  اهدافی که در برنامه پزشک خانواده پیش بینی شده ، اجرایی و آنها را ارتقا دهند.

خویشدوست تصریح کرد: پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت نفش بسیار موثری در شناسایی  و پیشگیری بیماریها ، بخصوص بیماریهای غیر واگیر واگیر ( دیابت؛ فشارخون؛ سرطانها و ..) می توانند داشته باشند و با اقدامات به موقع  می توانند در درمان این بیماریها نیز موثر واقع شوند  و ازبار مراجعات به  سطوح بالاتر درمانی  جلوگیری نمایند و همچنین هزینه های درمانی  را کاهش دهند.

 وی همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر 37 پزشک در مراکز خدمات جامع سلامت  شهرستان مستقر می باشد و به عنوان مسئولین  فنی تیم سلامت  به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه میدهند.

خویشدوست بیان کرد: شهرستان دشتستان دارای 23 خدمات جامع سلامت شهری و روستایی است که 19 مرکز  بهداشتی و درمانی ، مجری برنامه پزشک خانواده روستایی می باشند .

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: برنامه پزشک خانواده با هدف بهبود برخورداری مردم از خدمات سلامت در مناطق و شهرهای زیر 20 هزار نفر راه اندازی شده است و باید با  فرهنگ سازی و ارتقاء آگاهی ، دیدگاه مردم  را از اجرای این برنامه  تغییر داد که فقط نگاه درمانی به پزشکان نداشته باشند.

ماریا خویشدوست با بیان اینکه ، پزشکان می توانند در ارتقاء سطح سلامت جامعه تحت پوشش  و همچنین پیشگیری از بیماریهاو ارائه خدمات بهداشتی اولیه خود نقش موثری داشته باشند، خاطر نشان کرد: پزشکانی که متانسب با نیازهای جامعه ؛ توانایی های و مهارتهای لازم را کسب کنند برای خدمت در حوزهبهداشت و درمان به شدت احساس می شود

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تاکید کرد:  باید با برنامه ریزی  دقیق و آموزش های مستمر، توانمندی های پزشکان را زمینه های آموزش سلامت، سلامت روان ، سلامت خانواده و جمعیت و بیماریابی  و بهورزی ارتقا داد.

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
پزشکان.پزشک.خانواده     مراکز.خدمات.جامع     ماریا.خویشدوست     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >