رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
کلاس‌های مشاوره حین ازدواج؛ فرصتی برای زندگی سالم‌تر / صدور بیش از ۱۷۰۰ مجوز ازدواج در یک سال گذشته

31 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: کلاس‌های مشاوره حین ازدواج؛ فرصتی برای زندگی سالم‌تر و ارتقای سلامت خانواده است.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: یکی از بااهمیت‌ترین و ارزشمندترین نهادها در ایـران، خـانواده است و برای تحکیم بنیـان خـانواده، پـرداختن بـه همه‌ی ابعـاد سلامت خانواده ضروری است.
خویشدوست تصریح کرد: یکی از مناسب‌ترین گروه‌ها برای آموزش سلامت باروری در جامعه؛ زوجین در آستانه ازدواج می‌باشند که اولین تماس آنان با حوزه بهداشتی در کلاس‌های مشاوره حین ازدواج روی می‌دهد.
وی تأکید کرد: کلاس‌های حین ازدواج فرصتی است تا زوجین با حقوق و مسئولیت‌های مشترک و اختصاصی در ارتباط با مسائل بهداشت باروری آگاه و حتی موجب تغییر نگرش آنان گردد.
ماریا خویشدوست در خصوص روند صدور مجوز در شهرستان گفت: زوج‌های جوان پس از مراجعه به دفاتر ثبت ازدواج جهت عقد کردن، برای انجام آزمایش خون، به آزمایشگاه معرفی‌شده و پس از انجام آزمایش، جهت شرکت در کلاس‌های آموزشی ارجاع داده می‌شوند و گرفتن جواب آزمایش خون منوط به شرکت در کلاس‌ها و گرفتن گواهی دوره است.
صدور بیش از ۱۷۰۰ مجوز ازدواج در یک سال گذشته در شهرستان دشتستان
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بابیان اینکه در طی یک سال گذشته در حدود هزار و ۷۲۵ مجوز ازدواج در شهرستان دشتستان برای زوجین صادر شده، تصریح کرد: در طی سه ماه اول سال جاری به‌صورت میانگین ۲۵۰ تا ۲۷۰ زوج در کلاسه‌های حین ازدواج شرکت نموده‌اند و امیدواریم با سیاست‌های جمعیتی و تسهیلاتی که برای زوجین به بانک‌ها و نهادها ابلاغ شده، آمار ازدواج افزایش یابد.

انتهای پیام:س.غ3030                                   آخرین اخبار حوزه سلامت  را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
    خانواده     مشاوره.ازدواج     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   31 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >