کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان ؛
هرچه پیوند عاطفی خانواده قوی تر باشد ، نوجوان در معرض آسیب کمتری است

6 تير 1402
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت : هرچه پیوند عاطفی خانواده قوی تر باشد ، نوجوان در معرض آسیب کمتری است.

امید کازرونیان در گفت و گویی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: اعتیاد یک آسیب مهلک و مسئله دار در هر جامعه ای  است که مشکلات فراوانی را در ابعاد مختلف به وجود می آورد .

کازرونیان تصریح کرد: آمارها همه ساله نشان می دهد اعتیاد در دنیا کم نشده و در حال بیشتر شدن نیز می باشد و متاسفانه بشکل و فرم های جدیدی برای اغفال افراد با ترفند های مختلف به بازار می آید .

وی تاکید کرد:  اعتیاد نوجوان یعنی آسیب جدی به نیروی کار ، تولید و پیشرفت کشور و  همچنین تنزل بنیاد خانواده .چون قرار است این نوجوان در آینده تشکیل خانواده دهد و در تولید نسل و تربیت آن موثر باشد .

کازرونیان بیان کرد: همسالان و دوستان از مهمترین منابع جامعه پذیری نوجوانان و کودکان به شمار می روند و تعامل با آنان نقش محوری و مهمی در شناخت اجتماعی ایفا می کند.

امید کازرونیانهمچنین گفت: :  در دوران کودکی، فرد تحت تاثیر خانواده است و معمولا کنترل آنان برای خانواده خیلی راحت تر می باشد و بر اساس ویژه گی های رشدی ،کودکان بر والدین خود تکیه دارند و آنان را مامن خود می دانند و از والدین خود حرف شنوی دارند.

وی با بیان اینکه در دوره نوجوانی، شرایط عوض و پیچیده می شود، گفت: چون نوجوان به دنبال استقلال و هویت خود است ، کم کم خود را از خانواده جدا می بیند و بیشتر بر دوستان خود توجه دارد وچون همسالان آنان را بهتر درک می کنند  ،دوست دارند در جمع دوستان خود باشند و توسط آنان پذیرفته شوند.

 کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان  تصریح کرد:این نیاز، نوجوان را در صورتی که در محیط آلوده به مصرف مواد مخدر باشد در خطر جدی قرار می دهد و اگر نوجوان مهارت کافی و حمایت لازم را  داشته باشد، می تواند در امان بماند و آسیب نبیند .

امید کازرونیان اظهار کرد: یکی از ویژگی های دوران نوجوانی هیجان خواهی است که  نوجوانان ممکن است در جمع های خود برای هیجان بیشتر به مصرف مواد مخدر ، الکل و دخانیات روی آورند.

کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان  اظهار کرد: یکی از ویژه گی های دوران نوجوانی این است که دوست دارند، مشکلات خود را با دوستان خود در میان بگذارند ، یعنی بعضی وقتها به دوستان خود تکیه می کنند و چونکه دوستان معمولا آنان را سرزنش نمی کنند ، باعث می شود تحت تاثیر افکار و اعمال آنان قرار گیرند و خواسته ها و نظرات آنها را بدون مقاومت بپذیرند.

امید کازرونیان تصریح کرد: برقراری  پیوند روحی و عاطفی عمیق بین والدین و فرزندان از اهمیت خاصی برخوردار است و این پیوند باعث می شود که بسیاری از نیازهای روحی فرزندان در محیط خانواده برآورده شود و در معرض آسیب قرار نگیرند و دچار کمبود نشوند .

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    مواد.مخدر     امید.کازرونیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >