باید در مقابل اشعه فرابنفش خورشیدی در فصل تابستان از خود مراقبت کنید

12 تير 1402
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در فصل تابستان باید در مقابل اشعه فرابنفش خورشیدی از خود مراقبت کنید.

سیده فاطمه حسینی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: مقادیر کم‌پرتو فرابنفش برای انسان سودمند و برای تولید ویتامین D ضروری است اما قرار گرفتن طولانی در معرض تابش فرابنفش می‌تواند اثرات حاد و مزمن را بر سلامت پوست، چشم و سیستم ایمنی انسان داشته باشد که از جمله آن می‌توان به سرطان پوست، سوختگی قرنیه چشم و آب‌مروارید اشاره نمود.
حسینی بابیان اینکه عوارض پرتوهای فرابنفش خورشیدی برای چشم کودکان ۱۰ برابر بیشتر از چشم افراد بزرگ‌سال است، تأکید کرد: همین امر، ضرورت استفاده از عینک آفتابی را برای کودکان بیشتر می‌کند.
وی همچنین تصریح کرد: استفاده از پوشش مناسب، عینک‌های آفتابی و ضد آفتاب‌ها در فصل گرما ضروری است.
حسینی اظهار کرد: استفاده از کرم‌های ضد آفتاب با spf بالای ۳۰ درصد و همچنین کلاه لبه‌دار در فصل تابستان می‌تواند از خطرات اشعه فرابنفش بکاهد.
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: از آنجا که ۶۰ درصد پرتو فرابنفش بین ساعت ۱۰ صبح و ۱۴ بعدازظهر به اوج خود می‌رسد، بهتر است جز در موارد ضروری در این ساعات در معرض نور آفتاب قرار نگیرند.
حسینی گفت: برخی افراد تصور می‌کنند در هنگام قرار گرفتن در ساحل دریا نیاز به محافظت از پرتو فرابنفش نمی‌باشد، اما بر اساس منابع علمی، ماسه تا ۲۵ درصد پرتو فرابنفش را بازتاب می‌دهد که این موضوع؛ ضرورت حفاظت بیشتر در کنار ساحل دریا را مشخص می‌کند.
حسینی تأکید کرد: استفاده از لباس‌ها و کلاهای خشک، اثر نور خورشید را بر بدنتان کمتر می‌کند، پس به خاطر گرمای شدید هیچ‌گاه لباس‌هایتان را با آب خیس نکنید و همچنین قرار گرفتن در زیر سایبان تا ۵۰ درصد پرتو فرابنفش را کاهش خواهد داد

 انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    اشعه.فرابنفش.خورشیدی     فرهنگ.سلامت     سیده.فاطمه.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >