رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
مراجعه بیش از 16 هزار نفر به آزمایشگاه های دولتی/ انجام80 هزار خدمت آزمایشگاهی

18 تير 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از انجام بیش از 80 هزار خدمت آزمایشگاهی در آزمایشگاه مرکزی و مراکز محیطی در طی سه ماه اول سال جاری در شهرستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویشدوست گفت: در شهرستان دشتستان یک آزمایشگاه مرکزی و 9 آزمایشگاه در مراکز خدمات جامع سلامت مناطق مختلف شهرستان فعال می باشند و در حدود 16 هزار و دویست نفر در سه ماهه اول سال جاری به این آزمایشگاه ها مراجعه نموده اند.

خویشدوست تصریح کرد: در راستای افزایش کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی از اواسط سال گذشته و با همکاری و تلاش مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، طرح  ارتقای خدمات آزمایشگاهی در مراکز محیطی شهرهای دالکی، وحدتیه و آبپخش به صورت پایلوت در حال انجام است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه همزمان باطرح ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تعداد آزمایشات (59 آزمایش  ) نیز در آزمایشگاه مرکزی افزایش یافته است گفت: تلاش برای انجام خدمات آزمایشگاهی بهنگام، با کیفیت  با تعرفه دولتی در دستور کار ما قرار گرفته است.

مسئول آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان  شهرستان دشتستان ، امین جهانبخش بیان کرد: شهرستان دشتستان علاوه بر 10 آزمایشگاه مرکزی و مراکز محیطی،  دارای 6  مرکز نمونه گیر و یک مرکز تشخیص سریع تست کروناست ، که از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 16 هزار نفر به این مراکز مراجعه نموده اند.

جهانبخش تصریح کرد: در این مدت 400 تست سریع کرونا انجام گرفته و در حدود 7هزار آزمایش تشخیص  مواد مخدر  جهت ارائه به اداره اصناف،راهنمایی و رانندگی  و زوجین انجام گرفته است و همچنین به 532 زوج آزمایشات بدو ازدواج ارائه شده است.

   مسئول آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان  شهرستان دشتستان گفت: یکی از آزمایشاتی که در طرح ارتقای خدمات آزمایشگاهی در حال انجام است، آزمایش ویتامین D می باشد که این آزمایش مراجعین زیادی دارد و رضایت مندی خوبی تا کنون داشته است .

 

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
خدمات.آزمایشگاهی     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >