رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سند سلامت عمومی و شغلی کارکنان دولت در دشتستان بررسی می‌شود

7 امرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سند سلامت عمومی و شغلی کارکنان دولت در دشتستان بررسی می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سند سلامت عمومی و شغلی کارکنان دولت در دشتستان بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویشدوست در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان که با حضور اعضای کارگروه برگزار شد، تصریح کرد: نیروی کار، بازوی مولد و کارآمد هر کشور است و نظام مدیریتی از توانمندهای ذهنی، جسمی، روانی آن‌ها برای برآوردن نیازهای توسعه و پیشرفت جامعه بهره می‌برد و به همین منظور حفظ سلامت شاغلین اهمیت ویژه‌ای داشته و یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی محسوب می‌شود.
 خویشدوست بابیان اینکه اغلب کارکنان دولت به دلیل سبک زندگی ناسالم و کم‌تحرکی در معرض خطر می‌باشند، اظهار کرد: پیشگیری، تشخیص زودهنگام بیماری‌ها امری ضروری هست و در سند سلامت کارکنان دولت این دو مقوله به‌صورت دقیق بررسی می‌شود.
 خویشدوست در خصوص سند سلامت کارکنان دولت گفت: ویژگی برنامه سلامت کارکنان دولت، پرداختن به دو مقوله معضلات سلامتی گروه سنی آن‌ها (سلامت عمومی) و عوامل خطری که در محیط کار آن‌ها را تهدید می‌کند (سلامت شغلی) که هر دو مقوله می‌تواند منجر به بیماری و ازکارافتادگی آن‌ها شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر، بیماری‌های عفونی و واگیر کنترل‌شده است، ولی متأسفانه بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری قلبی و عروقی، سرطان‌ها، دیابت و فشارخون به دلیل سبک زندگی ناسالم افزایش‌یافته و باید به فکر پیشگیری و درمان زودهنگام این بیماری‌ها باشیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: در برنامه سند سلامت کارکنان دولت، خدماتی در زمینه پیشگیری، تشخیصی، درمانی و باز توانی جهت پیشگیری از بروز بیماری‌ها و ارتقای سلامت عمومی کارکنان ادارات ارائه می‌شود.
دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تأکید کرد: تمامی ادارات شهرستان دشتستان ملزم به تدوین سند سلامت کارکنان خود می‌باشند و این مهم در سال جاری باید در اولویت برنامه‌های هر دستگاهی قرار گیرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در ادارات شهرستان دشتستان برنامه خطرسنجی بیماریابی قلبی و عروقی در حال اجرا است که این جزئی از برنامه خود مراقبتی فردی است ولی در سند سلامت کارکنان دولت، هم سلامت عمومی و هم‌شغلی موردبررسی قرار می‌گیرد.


انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    سند.سلامت     نشست     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   7 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >