در هفته دولت انجام گرفت؛
افتتاح و بهره‌برداری از دو پروژه بهداشتی در‌‌‌‌‌‌ دشتستان

5 شهريور 1402
هم‌زمان با هفته دولت سال جاری، با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شهرستان دشتستان، دو پروژه بهداشتی در بخش آبپخش افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این مراسم گفت: بخش آبپخش بزرگ‌ترین بخش شهرستان دشتستان است که جمعیتی بیش از ۲۵ هزار نفر دارد و همچنین دارای چهار پایگاه سلامت ضمیمه و غیر ضمیمه و سه خانه بهداشت است.
دکتر ماریا خویشدوست تصریح کرد: روستای میاندشت از توابع بخش آبپخش است که خانه بهداشت آن در زمینی به مساحت ۸۵ مترمربع و با اعتباری در حدود ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی احداث‌شده است، به جمعیتی بیش از هزار نفر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند.
خویشدوست همچنین گفت: پایگاه سلامت بهرام‌آباد نیز از توابع بخش آبپخش است که در محله بهرام‌آباد شهر آبپخش با زیربنای ۱۲۵ مترمربع و اعتباری معادل ۳۰ میلیارد ریال احداث و به بهره‌برداری رسیده است.
وی اظهار کرد: در پایگاه سلامت بهرام‌آباد، ماما، مراقب سلامت، بهورز و یک نفر روانشناس مستقر هستند و به همه گروه‌های سنی مختلف خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند و با احداث ساختمان جدید پایگاه سلامت خدمات بهداشتی در فضای فیزیکی مطلوب‌تری ارائه خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: شهرستان دشتستان دارای ۶۴ خانه بهداشت است که در ۵ سال اخیر بیش از ۶۰ درصد از آن‌ها بازسازی و یا نوسازی شده‌اند و با توجه به ۱۳ پروژه بهداشتی و درمانی در حال احداث، شهرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است.
در حاشیه این مراسم با اهدای لوح از تلاش‌ها و زحمات، بخشدار، شهردار و رئیس شورای شهر آبپخش و همچنین دهیار و رئیس شورای اسلامی روستای میاندشت در راستای راه‌اندازی و احداث پایگاه سلامت و خانه بهداشت توسط مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    افتتاح     بهره‌برداری     هفته.دولت     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >