رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۱۷۰ پزشک متخصص و عمومی در بخش دولتی و خصوصی در شهرستان فعالیت دارند

1 شهريور 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۷۰ پزشک متخصص و عمومی در دو بخش دولتی و خصوصی شهرستان دشتستان فعالیت دارند و خدمات تخصصی و بالینی به مردم ارائه می‌کنند.

دکتر ماریا خویشدوست با توجه به فرا رسیدن یکم شهریورماه و بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک افزود: این روز فرصت مناسبی است تا تلاش‌های خالصانه پزشکان مورد تقدیر و مهر قرار گیرد.
دکتر خویشدوست بیان کرد: اوج ایثار و ازخودگذشتگی پزشکان در دوران شیوع ویروس کرونا متبلور شد و این عزیزان و مجموعه بهداشت و درمان کشور به‌عنوان رزمندگان خط مقدم مقابله با کرونا جهاد کردند.
وی تصریح کرد: در شهرستان دشتستان جمعاً ۱۷۰ پزشک متخصص و عمومی مشغول به خدمت می‌باشند که ۸۰ متخصص در ۱۵ رشته تخصصی، زنان و زایمان، داخلی، اطفال، پوست و مو، اورولوژی، قلب و عروق، اعصاب و روان، مغز و اعصاب، جراح، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، چشم‌پزشک، ارتوپد، سونوگرافی و رادیولوژی بیماری‌های عفونی و جراحی عمومی در مراکز دولتی و خصوصی مشغول ارائه خدمات به مردم شهرستان و حتی شهرهای مجاور شهرستان می‌باشند.
دکتر خویشدوست گفت: از ۸۰ پزشک متخصص، ۱۸ پزشک بدون مطب هستند و در مراکز دولتی و کلینیک تخصصی ولایت فعالیت دارند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان همچنین اظهار کرد: ۹۰ پزشک عمومی نیز در نقاط مختلف شهرستان دشتستان مشغول ارائه خدمات به مردم می‌باشند که ۶۰ پزشک در مراکز دولتی ازجمله مراکز خدمات جامع سلامت، بیمارستان گنجی و مهر برازجان و ۳۰ پزشک عمومی نیز در بخش خصوصی فعالیت دارند.
دکتر خویشدوست تصریح کرد: مسئولین شهرستان با فراهم آوردن امکانات می‌توانند در جذب و ماندگاری پزشکان، بخصوص پزشکان متخصص نقش بسزایی داشته باشند و با توجه به جمعیت شهرستان و همچنین شهرهای مجاور ما باید تلاش کنیم تا با استقرار تجهیزات پزشکی و تقویت زیرساخت‌های درمانی کمبودی در این خصوص نداشته باشیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با تقدیر از زحمات خالصانه پزشکان بخصوص پزشکانی که در مناطق کم برخوردار در طی ده گردشی‌ها و اردوهای جهادی به مردم این مناطق خدمت می‌کنند، گفت: پزشکان مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت بار سنگین حوزه سلامت را بر دوش می‌کشند و بیش از ۱۷۱ هزار ویزیت بیمار در طی یک سال گذشته در مناطق مختلف شهرستان داشته‌اند و همچنین به‌عنوان رئیس تیم سلامت بارها جان افراد زیادی را با احیای قلبی و ریوی نجات داده‌اند.
انتهای پیام/س.غ/۳۰۳۰٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    روز.پزشک     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >