تغییر بنیادین نظام سلامت یک ضرورت است

16 مهر 1402
نظام سلامت و مراقبت ما نیاز به یک تغییر بنیادین دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ معاون بهداشت این دانشگاه گفت: نظام سلامت و مراقبت ما نیاز به یک تغییر بنیادین دارد که آغاز طرح سلامت خانواده شهری در شهر برازجان در همین راستا است.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست افتتاحیه طرح سلامت خانواده در برازجان اظهار کرد: نظام شبکه‌های بهداشت در چهار دهه کارهای بزرگی مانند واکسیناسیون و کنترل بیماری‌های عفونی را انجام دادند؛ بااین‌حال امروزه تغییر رویه نظام سلامت یک ضرورت است.
این مقام مسئول بهداشتی در توضیح چرایی ضرورت تغییر نظام سلامت گفت: امروزه در هر جمعی شاهد بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون هستیم و همین امر ایجاب می‌کند برنامه‌های نظام سلامت در جهت کنترل این بیماری‌ها تغییر مسیر دهد.
دکتر برجوئی‌فرد اظهار کرد: طرح سلامت خانواده مانند طرح‌های گذشته پزشک محور نیست بلکه مراقبت و پیگیری اساس این طرح است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: کرونا به ما ثابت کرد که چقدر بیماری‌های غیر واگیر خطرناک هستند چراکه اکثر مرگ‌ومیرها در بیماران مبتلابه بیماری‌های غیر واگیر اتفاق می‌افتد.
طرح سلامت خانواده، حق مردم شهر بر گردن ماست
معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: گرچه ممکن است در شروع طرح با نواقصی مواجه بشویم بااین‌حال این نسخه از طرح کامل‌ترین نسخه در دسترس است.
مهندس حسین دلخواه افزود: یکی از عواملی که دشتستان برای اجرای این طرح انتخاب‌شده است آماده بودن زیرساخت‌های فیزیکی، مادی و انسانی است.
وی تصریح کرد: اجرای دقیق و بدون اشکال این برنامه حقی است که مردم این شهر بر گردن ما دارند.


انتهای پیام/ (م.ب 2020)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    نشست     افتتاحیه     معاون.بهداشت     پزشکی.خانواده     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >