معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری دشتستان:
دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی در پویش ملی سلامت دیابت و فشارخون بالا در کنار حوزه سلامت باشند

14 آذر 1402
معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرستان دشتستان گفت: دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی در طرح ملی سلامت دیابت و فشارخون بالا باید در کنار حوزه سلامت باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مصطفی بارگاهی در بازدید از خانه بهداشت درودگاه از توابع بخش سعدآباد افزود: بی‌شک توسعه سلامت در روستاها مرهون دانش و تلاش‌های بهورزان به‌عنوان سربازان خط مقدم جبهه سلامت است. به‌طوری‌که ارتقای شاخص‌های بهداشتی بدون حضور آنان امکان‌پذیر نیست.
بارگاهی تصریح کرد: بخشداران از طریق کانال دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی بر حوزه سلامت مناطق تحت پوشش خود نظارت داشته باشند و برای مهیا کردن بستر ارائه خدمات بهداشتی به مردم در پویش‌هایی که در راستای سلامت عمومی جامعه هدف، توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شود، با مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت همکاری و تعامل ویژه داشته باشند.
وی همچنین بیان کرد: پویش ملی سلامت دیابت و فشارخون بالا یکی از پویش‌هایی است که دو بیماری مهم را غربالگری می‌کند و ما اگر بتوانیم درصد بالایی از افراد بالای ۱۸ سال را غربالگری نماییم، سلامت شهرستان بیشتر تأمین می‌شود و با کنترل این دو بیماری، قطعاً مرگ‌ومیر بر اثر بیماری دیابت و عوارض فشارخون بالا کمتر خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرستان دشتستان با همراهی بخشدار بخش سعدآباد، ابوالقاسم شریفی جهت روند پویش ملی سلامت دیابت و فشارخون بالا از خانه بهداشت درودگاه با جمعیت بالغ‌بر ۳ هزار نفر بازدید کردند.
شهر سعدآباد از توابع بخش سعدآباد و دارای ۱۳ هزار و ۱۳۱ نفر جمعیت است که در حدود ۴ هزار و ۷۰۰ نفر آن در روستاها زندگی می‌کنند و یک مرکز خدمات جامع سلامت و دو خانه بهداشت در این شهر و روستاهای آن مستقر است.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    بازدید     غربالگری     دیابت     فشارخون     معاون.فرماندار    
مصطفی.بارگاهی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >