رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
اساتید و دانشجویان دانشکده کشاورزی دشتستان به پویش ملی دیابت و فشارخون پیوستند

11 آذر 1402
رییس شبکه بهداشت درمان شهرستان دشتستان گفت: اساتید و دانشجویان دانشکده کشاورزی شهرستان دشتستان به پویش ملی دیابت و فشارخون پیوستند.

 دکتر ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: سفیران سلامت دانشجو نقش بسیار مهم در تشویق و آماده‌سازی بستر و همچنین شرکت فعال دانشجویان در پویش‌های ملی به‌خصوص در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا دارند.
دکتر خویشدوست تصریح کرد: با استقرار تیم سیار اجرای پویش در دانشکده کشاورزی دشتستان، اقداماتی از جمله ارزیابی فشارخون، نمونه‌گیری قند خون به همراه ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه انجام‌گرفته است.
وی بیان کرد: با توجه به اهمیت آموزش در پیشگیری و کنترل این دو بیماری و نقش سفیران سلامت دانشجو در انتقال آموزش‌ها و توانمندی سازی سفیران دانشجو ایستگاه آموزش سلامت با هدف ارتقای سلامت خانواده، هم‌زمان با اجرای پویش در دانشکده کشاورزی برپا شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: امیدواریم در مدت‌زمان تعیین‌شده پویش ملی سلامت دیابت و فشارخون بالا، بتوانیم با استقرار تیم‌های سیار در تمامی مراکز علمی و حوزه‌های علمیه افراد بالای ۱۸٫ سال را غربالگری نماییم و سلامت جامعه را ارتقا دهیم.


. انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    پویش     دیابت     فشارخون     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >