رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۵۵ درصد از افراد بالای ۱۸ سال شهرستان در غربالگری دیابت و فشارخون مشارکت کرده‌اند/ راه‌اندازی ۱۰ پایگاه ثابت در شهر برازجان

22 آذر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از مشارکت 55/2 درصد از افراد بالای ۱۸ سال در پویش غربالگری رایگان دیابت و فشارخون بالا در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ دکتر ماریا خویشدوست گفت: از زمان اجرایی شدن این پویش در بیستم آبان ماه تاکنون ، ۹۹ هزار و ۲۶۲ نفر غربالگری دیابت و فشارخون به‌صورت رایگان شده‌اند و با توجه به پتانسیل شهرستان و تلاش مراقبین سلامت و بهورزان امیدواریم تا اوایل هفته آینده به درصد قابل قبولی برسیم.
وی همچنین افزود: برای سرعت بخشیدن به انجام پویش و مشارکت حداکثری افراد بالای ۱۸ سال،۱۰ پایگاه ثابت در مراکز درمانی بخش‌های خصوصی، دولتی و همچنین اداراتی که مراجعین زیادی داشته‌اند راه‌اندازی شده که در دو شیفت صبح و عصر با همکاری هنرستان بهیاری،  کارشناسان واحدهای ستادی و مراکز خدمات جامع سلامت شهر برازجان پوشش داده و بازخورد قابل توجه‌ای داشته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: با توجه به شیفت کاری شرکت‌های خصوصی و کارخانه‌ها سطح شهرستان و نداشتن شرایط شرکت کارکنان شرکت‌های بخش خصوصی در پویش، ایستگاه‌های سیار توسط واحد بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان در ۱۰ شرکت و کارخانه‌های بخش خصوصی راه‌اندازی شده و تمام کارکنان آن‌ها غربالگری می‌شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با تاکید بر اینکه دو بیماری فشارخون بالا و دیابت، قاتلین خاموشی هستند که در بسیار از موارد به‌خصوص در افرادی که سن زیر ۳۰ سال دارند بدون علامت هستند تصریح کرد: افراد باید به سلامت خود اهمیت داده، برای آن وقت گذاشته و خود مراقبتی را یاد بگیرند.


انتهای پیام/س.غ/۳۰۳۰٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    پویش     غربالگری     دیابت     فشار.خون     دکتر.ماریا.خویشدوست    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   22 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >