فرماندار دشتستان:
یکی از پایه‌های اولویتی شهرستان دشتستان حوزه بهداشت و درمان است

28 آذر 1402
فرماندار دشتستان گفت: یکی از پایه‌های اولویتی شهرستان دشتستان حوزه بهداشت و درمان است.

احمد بنافی در آیین افتتاح و بهره‌برداری خانه بهداشت روستای سرکره دشتستان اظهار داشت: حدود ۱۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی در شهرستان دشتستان داریم.
وی تصریح کرد: در دولت سیزدهم کار در حوزه بهداشت و درمان دشتستان و استان بوشهر با شتاب فزاینده در حال انجام است که این نتیجه همت و اراده جمعی مجموعه استانداری در رأس استاندار، دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگان استان بوشهر به‌ویژه نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان دشتستان است.
بنافی بابیان اینکه حوزه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان دارای عقب‌ماندگی‌های زیادی بود گفت: سرمایه‌گذاری خوبی در بخش بهداشت شهرستان دشتستان صورت گرفته است به‌گونه‌ای که سال گذشته و امسال ۱۲ پروژه در حوزه بهداشت شهرستان دشتستان داریم.
فرماندار دشتستان گفت: اقدامات صورت گرفته و در حال انجام در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نویدبخش آینده روشن در این حوزه است.
وی تصریح کرد: بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان نمی‌تواند نیازهای درمانی جمعیت ۵۰۰ هزار نفری شهرستان دشتستان و شهرستان‌های هم‌جوار را تأمین کند و نیاز است بیمارستان جدیدی را داشته باشیم.
فرماندار دشتستان گفت: فاز یک بیمارستان جایگزین ۱۷ شهریور تمام‌شده است و فاز دو با ۷۴۰ میلیارد تومان اعتبار شروع‌شده است و ۲۶۰ میلیارد تومان مصوب سفر رایست جمهوری به استان بوشهر را گرفته است.
بنافی افزود: با پیگیری‌های استاندار و معاونین استانداری، نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رییس دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر این پروژه ۶۰ میلیارد تومان پول نقد دارد که کار با سرعت زیادی روبه‌جلو است و بناست طی دو سال به بهره‌برداری برسد.
فرماندار دشتستان گفت: در کنار پیگیری‌های مستمر برای پروژه بیمارستان ۱۷ شهریور از وضع موجود نیز غافل نبودیم.
بنافی افزود: بیمارستان شهید گنجی برازجان نیاز به توسعه به‌ویژه در بخش اورژانس دارد و در حال حاضر پروژه توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید گنجی برازجان در فاز پایانی قرار دارد که قابلیت ۶۰ تخت در بخش توسعه‌ای اورژانس وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه بهداشت مقدم بر درمان است تصریح کرد: در کنار این کارها، پانسیون ۱۶ واحده بیمارستان را به‌پیش می‌بریم و همچنین تجهیزات بیمارستان را با شتاب به‌روز و اورهال می‌کنیم.
فرماندار دشتستان گفت: عملیات اجرایی ۵ مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان در حدود ۷۰ درصد است و با توجه به کارهای در حال انجام در شهرستان دشتستان امید داریم تا دو سال آینده حوزه بهداشت و درمان دشتستان از حیث شاخص‌های بهداشت و درمان از متوسط شاخص‌های ملی فراتر باشد.
وی بابیان اینکه کارهای صورت گرفته و در حال انجام در حوزه بهداشت و درمان نتیجه همدلی، هم‌افزایی و هماهنگی است گفت: ۷۴ درصد در حوزه پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون پیشرفت داریم.
فرماندار دشتستان گفت: همه توان و ظرفیت شهرستان دشتستان برای اجرا و روبه‌جلو رفتن طرح‌های حوزه بهداشت و درمان بسیج کرده‌ایم.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    افتتاح     بهره‌برداری     فرماندار     احمد.بنافی     روستای.سرکره    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >