10 هزار جوان، گروه سنی18 تا 29 سال در دشتستان مراقبتهای بهداشتی و آموزشی دریافت کرده اند

3 دی 1402
کارشناس مسئول واحد نوجوانان، جوانان و بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت در8 ماهه امسال بیش از 10 هزار جوان در گروه سنی 18 تا 29 سال مراقبتهای بهداشتی و آموزشی را دریافت کرده اند.


فرشته بحرانی در گفت و گوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: جوانی یکی از مراحل مهم رشدی است و طبق تعریف به گروه سنی 29-18 اطلاق می گردد. 

بحرانی تصریح کرد: هر چند در بررسی تغییرات رشدی،  عمدتا از رشد دوران کودکی و نوجوانی صحبت می‌شود ولی در دوران جوانی نیز تغییرات رشدی بوجود می‌آید و در نتیجه، ویژگیها و نیازهایی را که خاص این دوره سنی است ایجاد می‌کنند که ارضا و تامین این نیازها از اهمیت زیادی  برخوردار است و تامین این نیازها در سلامت فردی و اجتماعی جوان تاثیر مهمی دارد..

وی همچنین اضافه کرد: مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی در دو دسته مراقبت پزشک و غیرپزشک در تمامی  مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت با تشکیل پرونده الکترونیک یکپارچه بهداشت به همه گروه‌های سنی از جمله جوانان ارائه می‌شود..

بحرانی بیان کرد: در 8 ماهه امسال 10 هزار و 147جوان از گروه سنی ۲۹-۱۸سال، توسط مراقبین سلامت، بهورزان و همچنین  پزشکان حاضر در مراکز از نظرسلامت جسمی (ارزیابی نمایه توده بدنی،  فشار خون ، از نظر آسم و سل  و هپاتیت ...) ، سلامت روانی و اجتماعی و سلامت تغذیه  مورد ارزیابی و معاینه قرار گرفته اند  و اقدامات مورد نیاز در خصوص آموزش ، درمان سرپایی و ارجاع به متخصص برای آنان انجام شده است. .

کارشناس مسئول واحد نوجوانان، جوانان و بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهارکرد: از 10 هزار و 147 جوان مراقبت شده،  3.9 درصد جوانان لاغر، 63.2 درصد طبیعی، 22.7 درصد دارای اضافه وزن و 10.4 درصد چاق هستند که این غربالگری از ابتدای سال تاکنون بوده است.

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
مراقبت.جوانان     بهداشتی.آموزشی     شهرستان.دشتستان     فرشته.بحرانی     بهداشت.مدارس    

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >