رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
۸۵ درصد از افراد بالای ۱۸ سال دشتستانی در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا شرکت کرده‌اند/ شناسایی بیش از ۱۰۰۰ نفر مشکوک به دیابت و فشارخون بالا

4 دی 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ابتدای پویش ملی غربالگری رایگان دیابت و فشارخون بالا در حدود ۸۵ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در این پویش شرکت نموده‌اند.

دکتر ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: بر اساس آمار جمعیتی شهرستان، در حدود ۱۸۰ هزار نفر از افراد بالای ۱۸ سال باید در این پویش شرکت می‌کردند که در حال حاضر ۱۵۳ هزار و ۲۱۰ نفر، مراقبت‌های بهداشتی رایگان را دریافت کرده‌اند.
 دکتر خویشدوست تصریح کرد: با توجه به تلاش و فعالیت مراقبین سلامت، بهورزان و همچنین نیروهای ستادی، بهیاران و رابطین بهداشتی توانسته‌ایم، هزار و ۹ نفر بیمار مشکوک به فشارخون بالا و دیابت در سطح شهرستان شناسایی کنیم و نسبت به روند درمانی آن‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.
وی بیان کرد: تعداد افراد با فشارخون بالا قبل از اجرایی شدن پویش، ۱۶ هزار و ۶۱۱ نفر بوده‌اند که از زمان اجرایی شدن پویش، ۵۴۸ بیمار مشکوک به فشارخون بالا شناسایی‌شده و همچنین تعداد بیماران دیابتی قبل از پویش ملی، ۱۱ هزار و ۷۱۷ نفر بوده که ۴۶۱ نفر مشکوک به دیابت در زمان پویش شناسایی‌شده است.
دکتر خویشدوست خاطرنشان کرد: برای رسیدن به هدف پویش که درصد است، برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی‌هایی اتخاذشده تا ۱۵ درصد از افراد باقی‌مانده از پویش ملی رایگان دیابت و فشارخون بالا در مرحله اول توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و با فراخوان مجدد از طریق تماس تلفنی و مراجعه به درب خانوار به آن‌ها خدمات ارائه شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از افراد بالای ۱۸ سالی که هنوز در پویش ملی دیابت و فشارخون بالا شرکت نکرده‌اند خواست: در مدت‌زمان باقی‌مانده تا پایان پویش، ۱۵ دی‌ماه به مراکز و خانه‌های بهداشت مراجعه و خدمات بهداشتی رایگان (فشارخون و نمونه‌گیری خون) را دریافت نمایند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    پویش     غربالگری     دیابت     فشارخون     دکتر.ماریا.خویشدوست    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >