رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
هزار و ۵۸۸ بیمار دیابتی و فشارخونی در دشتستان شناسایی شدند/ ۹۷ درصد جامعه هدف دشتستان در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا غربالگری شده‌اند

1 بهمن 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هزار و ۱۵۸۸ بیمار دیابتی و فشارخونی در دشتستان در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا شناسایی‌شده‌اند.

دکتر ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: از اجرایی شدن پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در دشتستان در حدود هزار و ۵۸۸ بیمار دیابتی و فشارخون بالا شناسایی شده است.

دکتر خویشدوست اضافه کرد: در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا ۱۷۹هزار و ۷۵۱ جمعیت مورد هدف در دشتستان بود که تا پایان طرح که ۳۰ دی‌ماه بود، ۱۷۵هزار و ۱۷۴ نفر از افراد بالای ۱۸ سال غربالگری شده‌اند که 97.5 درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال را شامل شده است.

وی تصریح کرد: شناسایی بیماران جدید دیابتی و فشارخون بالا و همچنین پیگیری و ارجاع آن‌ها به پزشک از مزایای این غربالگری بوده که در طی این مدت ۲ ماهه، خطرسنجی افراد بالای ۳۰ سال نیز انجام‌گرفته و ۶۵۳ بیمار دارای اختلال چربی خون شناسایی شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن تشکر و قدردانی از نهادها، ادارات و همچنین افرادی که با حوزه بهداشت همکاری نمودند، گفت: این پویش در ابتدا با هدف آموزش بیشتر و ارتقای سطح سواد سلامت مردم و سپس شناسایی کامل افراد و بیماران دیابتی و با فشارخون بالا و همچنین کنترل بیشتر این دسته از بیماران انجام گرفته است.
دکتر خویشدوست تصریح کرد: با توجه به بالا بودن بیماران دیابتی در شهرستان و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی، ارتقا سطح سواد سلامت در خصوص بیماری‌های غیر واگیر می‌تواند یک عامل بسیار مهم پیشگیرانه برای بروز این بیماری‌ها باشد.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    پویش     فشار.خون     دیابت     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >