معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیش از ۸ هزار بیمار دیابت و فشارخون بالا در استان بوشهر شناسایی شده است/ مراقبت و آگاهی‌بخش در نظام بهداشتی تأثیر بسیار دارد

17 بهمن 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در پویش ملی سلامت غربالگری دیابت و فشارخون بالا بیش از ۸ هزار بیمار دیابت و فشارخون بالا در استان بوشهر شناسایی شده است.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست معارفه معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: فشارخون اصلی علت مرگ میر است و مصرف نمک اصلی‌ترین علت فشارخون است.
وی با بیان اینکه نیازمند اقدامات اصلاحی سبک زندگی در جامعه هستیم افزود: کاهش مصرف نمک از لحاظ اقتصادی نیز به‌صرفه است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در ایران مصرف نمک دو برابر جهان است و مصرف زیاد نمک موجب پوکی استخوان به‌ویژه در خانم‌ها می‌شود و در سرطان معده نیز نقش‌آفرینی می‌کند
دکتر برجوئی‌فرد با بیان اینکه نمکدان را از سر سفره‌ها حذف کنید اضافه کرد: اگر کاهش مصرف نمک ۵ گرم در روز اتفاق بیافتد خطر بیماری‌های قلبی عروقی ۱۸ درصد و خطر ابتلا به سکته مغزی ۲۴ درصد کاهش می‌یابد.
وی تصریح کرد: میزان مصرف لبنیات درصد بالایی از افراد جامعه پایین است و این باعث پوکی استخوان می‌شود.
فرهنگ‌سازی مسائل بهداشتی از دوران کودکی باید صورت گیرد
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص نظام مراقبتی و آگاهی بخشی در مسائل بهداشتی گفت: فرهنگ‌سازی مسائل بهداشتی از دوران کودکی باید صورت گیرد.
دکتر برجوئی‌فرد با بیان اینکه در نظام بهداشتی بحث مراقبت و آگاهی‌بخش تأثیر بسیار دارد و در حوزه بهداشت کار تیمی است، اضافه کرد: دشتستان در پویش سلامت غربالگری دیابت و فشارخون بالا موفق بوده است و این نتیجه کار تیمی انجام گرفته است.
نگاه ویژه به حوزه سلامت در دشتستان
معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری دشتستان نیز ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و نام شهدا، امام شهدا و شهدای مدافع سلامت گفت: در دهه مبارک فجر پروژه‌های بهداشتی و درمانی زیادی در شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد که نشان از پویایی این حوزه و توجه ویژه مسئولین دولت سیزدهم به این حوزه است
مصطفی بارگاهی ضمن تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در خصوص اجرای پویش ملی سلامت و نظام ارجاع پزشکی خانواده گفت: حوزه سلامت دشتستان در اولویت‌های اصلی فرماندار شهرستان قرار داد و نگاه ویژه‌ای به این حوزه در دشتستان وجود دارد.
در این نشست، با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، دکتر احسان دربان ملک به عنوان معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان منصوب شد.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    معارفه     فشار.خون     دیابت     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >