به مناسبت دهه فجر؛
خانه بهداشت عشایری چاوک بخش ارم دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید

16 بهمن 1402
هم‌زمان با دهه مبارک فجر، خانه بهداشت عشایری چاوک از توابع بخش ارم شهرستان دشتستان با حضور مسئولین استانی، شهرستانی و محلی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در آیین افتتاح خانه بهداشت عشایری چاوک گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مناطق عشایر نشین، بخصوص عشایری که در مناطق صعب‌العبور و دور از دسترس ساکن می‌شوند، یکی از اولین‌های مهم ما است که هرساله با ورود عشایر به ۱۲ منطقه شهرستان انجام می‌شود.
دکتر ماریا خویشدوست افزود: در شهرستان دشتستان بیش از ۳ هزار نفر در مناطق عشایر نشین سکونت دارند که تعداد زیادی از این جمعیت به بخش ارم و بوشکان قشلاق می‌کنند.
وی همچنین تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۴ بار تیم‌های سلامت به مناطق عشایر نشین اعزام شده‌اند و خدماتی مانند ویزیت پزشک، ویزیت مامایی، آموزش استفاده از کلر مادر، واکسیناسیون و مراقبت‌های بهداشتی گروه‌های هدف را به‌صورت رایگان انجام می‌دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اضافه کرد: خانه بهداشت عشایری چاوک در راستای عدالت در سلامت در منطقه عشایر نشین بخش ارم راه‌اندازی شده است و یک بهورز زن و یک بهورز مرد که دوره آموزشی خود را در آموزشگاه بهورزی برازجان به اتمام رسانده‌اند، در این خانه بهداشت فعالیت خواهند کرد.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    افتتاح     بهره‌برداری     هفته.دولت     خانه.بهداشت.عشایری     دکتر.ماریا.خویشدوست    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >