رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۱۲ مرکز غیرمجاز مداخله در درمان در دشتستان پلمب و به مراجع قضایی ارجاع شد

6 اسفند 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از پلمب و ارجاع به مراجع قضایی ۱۲ مرکز غیرمجاز مداخله‌گر در درمان در شهرستان خبر داد.

دکتر ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طی بازدیدهای نظارتی محسوس و نامحسوس که توسط کارشناسان واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان دشتستان در طی ماه‌های گذشته انجام گرفته است، ۱۲ مرکز غیرمجاز و مداخله‌گر در امر پزشکی و عدم رعایت قوانین بهداشتی و درمانی شناسایی و نسبت به پلمب و تعطیلی آن‌ها اقداماتی به عمل آمد.
خویشدوست با اشاره ‌به تعطیلی و پلمب این مراکز غیرمجاز دخالت در امور پزشکی گفت: این مراکز شامل ۶ مرکز زیبایی پوست و مو غیرمجاز که بدون مجوزهای لازم و حضور پزشک در امور درمانی دخالت داشته‌اند و یک مرکز اجاره دستگاه زردی نوزاد که باید توسط دفتر خدمات پرستاری انجام گیرد که بعد از طی مراحل قانونی و قضایی این مراکز غیرمجاز اخطاریه تعطیلی دریافت نموده‌اند و با همراهی نیروی فراجا پلمب شده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: ۵ مرکز درمانی مجاز به علت عدم رعایت قوانین بهداشتی و درمانی و تخلفات انجام گرفته، شناسایی و به تعزیرات معرفی شده‌اند .
خویشدوست به شهروندان توصیه کرد: برای انجام خدمات پزشکی و بهداشتی به مراکزی که دارای پروانه پزشکی معتبر از دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند، مراجعه نمایند و حتماً به این امر مهم توجه داشته باشند تا دچار مشکلات پزشکی نشوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: کارشناسان واحد نظارت بر درمان این‌گونه موارد و گزارش‌ها را با جدیت پیگیری می‌کنند و در این راه با هیچ‌کسی مماشات نخواهند نمود و مطابق قانون با هرگونه تخلفی برخورد قاطع و جدی خواهند داشت.
ماریا خویشدوست همچنین تصریح کرد: در تیرماه سال جاری ۱۲ مرکز غیرمجاز پلمب شدند که ۶ مراکز پس دریافت مجوزهای قانونی دوباره شروع بکار نموده‌اند و ۷ مرکز به علت نداشتن مجوزهای لازم جمع‌آوری‌شده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تأکید کرد: گر فردی بدون داشتن صلاحیت و پروانه رسمی به یکی از امور پزشکی و یا دارویی اشتغال ‌ورزد، مرتکب جرم دخالت در امور پزشکی شده است و علاوه بر پلمب محل، به مراجع قضایی معرفی و طبق تبصره‌های قانونی جریمه خواهند شد.
انتهای پیام/س.غ/۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    پلمب     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >