مانور سلامت نوروزی و ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در دشتستان برگزار گردید

16 اسفند 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از برگزاری مانور سلامت نوروزی و ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در شهرستان خبرداد

دکتر ماریا خویشدوست  در گفت و گویی با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دشتستان گفت: کنترل عوامل محیطی مانند آّ ب ، غذا، هوا، فاضلاب، پسماند و ناقلین بیماریها در پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر نقش حیاتی دارند.

 دسترسی به توسعه پایدار در گرو سلامتی افراد جامعه می باشد.

دکتر خویشدوست افزود:  بازرسان بهداشت محیط شهرستان در تمام طول سال با نظارت ویژه بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی( از جمله بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت ابزار و تجهیزات و بهداشت ساختمان ) در ارتقا وضعیت بهداشت محیطی این مراکز و در نتیجه سلامت مردم تاثیر گذار هستند.

خویشدوست تصریح کرد: همزمان با سراسر کشور و استان، مانور مدیریت بهداشت محیط در سلامت نوروزو ماه مبارک رمضان با حضور بازرسان شهرستان، نمایندگان ادارات مرتبط در تاریخ 15/12/1402 آغاز گردید.

وی بیان کرد: این طرح که به مدت 45 روز بصورت صبح و بعد از ظهر صورت خواهد گرفت با هدف ارتقاء وضعیت بهداشت محیطی مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی به ویژه اماکن حساس، مراکز اقامتی و رفاهی و تفریحی، ارتقا سلامت شهروندان و مسافران در ایام تعطیلات نوروزی و ماه مبارک رمضان و پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر منتقله بوسیله آب و غذا صورت می گیرد.

رییس گروه بهداشت محیط و حرفه ای، سیده فاطمه حسینی در این خصوص گفت: در این طرح بطور متوسط 30 بازرس در قالب 5 اکیپ ، روزانه از تعداد بیش از 1400 مراکز و اماکن حساس بازدید به عمل خواهند آورد.

حسینی افزود: در همین ایام؛  نظارت بر 150 سامانه آبرسانی، انجام پایش روزانه وضعیت آب و سنجش وضعیت محیطی با استفاده از دستگاه های پرتابل سنجش در دستور کار بازرسان قرار دارد.

وی تصریح کرد:  با توجه به همزمانی با ایام ماه مبارک رمضان نظارت بر مساجد و اماکن مذهبی نیز انجام خواهد گرفت ،

 رییس گروه بهداشت محیط و حرفه ای  شهرستان دشتستان از شهروندان خواست:  در صورت مشاهده مشکلات بهداشتی، مراتب را با تلفن گویای 190 در میان بگذارند.

انتهای پیام /س.غ.3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیم

 


کلمات کلیدی:
مانور.سلامت.نوروزی     شهرستان.دشتستان     سیده.فاطمه.حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >