رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
دانش آموزان گروه هدف اصلی حوزه خانواده و جمعیت هستند

21 اسفند 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دانش آموزان گروه هدف اصلی حوزه خانواده و جمعیت هستند.

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در حاشیه همایش دومین فراخوان جشنواره ایران جوان بمان که با همکاری اداره آموزش‌وپرورش شهر سعدآباد برگزار شد، افزود: امروز جمعیت چالش جامعه ماست و کاهش جمعیت به‌عنوان یک مشکل بهداشتی است که ما گریبان گیر آن شده‌ایم.
دکتر ماریا خویشدوست بیان کرد: رابطه اقتصادی زمان جنگ خیلی بد بود ولی مردم با این هر چه داشت به جبهه‌ها اهدا می‌کرد بااینکه شرایط اقتصادی بد بود و دولت در آن زمان تصمیم گرفت جمعیت کاهش پیدا کند.
 وی همچنین تصریح کرد: در اوایل انقلاب و هم‌زمان با دفاع مقدس، کشورهای غربی هم پول‌های زیادی را برای کاهش جمعیت ایران هزینه کردند تا به اهداف خود برسند.
خویشدوست بابیان اینکه در حال حاضر بهداشت و درمان متولی حوزه جمعیت است، گفت: همان‌طور که در سال‌های قبل کاهش جمعیت به‌عنوان فرهنگ شده بود الآن نیز باید نگرش مردم نسبت به کاهش جمعیت تغییر کند و داشتن فرزند بیشتر فرهنگ‌سازی شود.
وی تصریح کرد: امروز دغدغه مقام معظم رهبری و همه مسئولین جوانی جمعیت است و نسل جوان می‌تواند با دادن راهکار و استراتژی برای حل مشکل جمعیت ورود کند.
دکتر خویشدوست بیان کرد: کوچک‌ترین بعد یک اجتماع خانواده است و اگر خانواده آسیب دید، جامعه آسیب می‌بیند و در این میان بچه‌ها بیشترین آسیب را در کاهش جمعیت می‌بینند.
این همایش با همکاری مسئولین شهر سعدآباد به‌ویژه مرکز خدمات جامع سلامت، آموزش‌وپرورش شهر سعدآباد و دانش آموزان و مسئولین مدارس ابتدایی و متوسطه اول کوشا و خرد شهر سعدآباد برگزار شده است.
انتهای پیام /س.غ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیم

کلمات کلیدی:
    همایش     دومین.فراخوان     جشنواره     ایران.جوان.بمان     دکتر.ماریا.خویشدوست    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >